Fabregas – těch pár minut stálo za to

Záložník Arsenalu a čerstvý mistr světa Cesc Fabregas přiznal, že během šampionátu byl velmi zklamán z toho, že nikdy nebyl vybrán do základní jedenáctky Vincente del Bosqueho.

Kapitán kanonýrů nastoupil do včerejšího finálové utkání až v 86. minutě a hned po nástupu na hřiště se hra Španělska změnila. Největší šance Fabregase přišla v prodloužení, kdy se řítil sám na bránu Holandska, avšak díky skvělému zákroku Stekelenburga střela v síti neskončila.

,,Je to historický okamžik, který se už nemusí opakovat. Výhru věnuji celé své rodině. Byl jsem trochu smutný z toho, že jsem moc často nehrál. Ovšem stálo to za to. Děkuji především fanouškům, jsou nejlepší. Doufám, že za dva roky pocítíme stejnou radost,“ řekl Fabregas.

Okolo Fabregase je nyní rušno. Nejnovější zprávy uvádějí, že manažer Arséne Wenger odmítl mluvit s novým prezidentem Barcelony, který touží po službách našeho kapitána. 

Existují také zprávy, že Fabregas koupil pozemek za 2 miliony liber v oblasti Hertfordshire v St Albans. To by mohlo být velmi silné znamení, že Fabregas hodlá nějaký ten rok v Anglii ještě pobýt.