Fanoušci se na Emirates Stadium vrátí nejdříve v říjnu

Prázdnotou zející červené sedačky by snad brzy mohli znovu alespoň zčásti zaplnit věrní příznivci Arsenalu. Vláda Spojeného království počítá s postupným otevíráním velkých akcí pro veřejnost počínaje startem příštího měsíce, samozřejmě za předpokladu umírněného průběhu pandemie na ostrovech.

Úvodní domácí ligový zápas s West Hamem United, který je naplánován na 20. září, se tedy ještě odehraje za zavřenými dveřmi. Výrazně omezené množství diváků by pak už mohlo naživo zhlédnout utkání Premier League 3. října proti Sheffieldu United.

Konkrétní čísla zatím na veřejnost neprosákla, jisté však je, že k lístkům se dostanou pouze držitelé permanentek zlaté úrovně a fandové s prémiovým členstvím. Online prodej bude přístupný pouze tomuto omezenému okruhu lidí.

Vše navíc proběhne za striktních hygienických opatření, na nichž bazírují státní orgány. Samozřejmostí je dostatečný rozestupdezinfekce rukou a s velkou pravděpodobností budou povinné rovněž roušky.

Příkladem bezesporu půjde přátelský zápas mezi Brightonem a Chelsea. Na Amex Stadium koncem srpna zavítalo 2500 podporovatelů Seagulls v rámci testovacího programu FA.

arsenal.com