Fanoušci věděli, že Theo odešel, aby mohl častěji nastupovat

Před měsícem Arsenal na svém hřišti porazil Everton 5:1. Na domácím trávníku se fanouškům poprvé představil Pierre-Emerick Aubameyang, který hned při svém debutu vstřelil gól.  Arséne Wenger se nedávno i přes výhru týmu vrátil k odchodu Thea Walcotta.

Walcott se dočkal hlučných a dlouhých ovací, když měl na kopačce gól. Stejně diváci reagovali i při jeho střídání ve druhém poločase. Podle Arséne Wengera nebylo přijetí žádným překvapením. „Ideálně chcete, aby hráčům, kteří bojují a bojovali za náš klub, byl projevený respekt,“ uvedl boss pro oficiální stránky klubu.

„Všichni fanoušci věděli, že Theo neodešel, protože by měl u nás jakýkoliv problém, ale protože chtěl pouze častěji nastupovat a dám sobě samotnému šanci, jelikož zde se mu moc zápasů nedostalo,“ pokračoval francouzský manažer, pod kterým Walcott v Premier League debutoval v sedmnácti letech.

„Lidé jsou dnes kvalitně informováni a jen tak je neoblbnete. Theo je zkušeným fotbalistou a skutečným milovníkem Arsenalu. Jedná se o chlapíka, který vždy respektoval fanoušky a celý klub. Celá chvíle byla totálně zasloužená. Jsem velice šťastný, že se mu takového přijetí dostalo,“ neskrýval osmašedesátiletý manažer nadšení.

Theo za Arsenal nastupoval dvanáct let, během kterých si připsal 397 startů a 108 branek. Boss očekává, že podobné chvíle zažijete také další navrátilec – Olivier Giroud.

„Stejně tak je to u Oliviera. Opustil nás kvůli podobným důvodům jako Theo Walcott. Bylo mu líto, že odchází, ale také byl dostatečně objektivní na to, aby svoji situaci analyzoval. Jeho profesionální kariéra vyžadovala přestup, ale jeho srdce chtělo, aby zůstal. Theo Walcott i Olivier Giroud jsou v daném duchu podobné případy,“ uzavřel povídání.

/arsenal.com/