FAQ – Supporters Club, fungování, tipovačka a finance

v posledních dnech se lehce na netu, ale hlavně po ICQ žhaví dráty ohledně našeho SC .. pojďme si některé věci shrnout a vysvětlit, ať ukončíme zbytečné debaty.


1 – Tipovačka a její ceny

Tipovačka na našich stránkách má svůj 3. ročník, uvědomme si, že gunners.cz je komunitní potál .. 85% lidí zde má svůj uživatelský účet a na stránky chodí denně .. navíc každý sleduje EPL atd. Tudíž oživení formou tipovačky mi přijde jako naprostá samozřejmost ..

Tipovat o ceny můžou navíc POUZE členové našeho SC .. Ano, je možné, že se princezna při nastavování cen nechal trochu unést, ale i tak jsme schopni ceny uhradit výhradně z peněz které NEPOCHÁZEJÍ z členských příspěvků – tím si myslim že je možné toto nešťastné téma uzavřít.


2 – Stránky a SC

Stránky a SC fungují dohromady, stránky v podstatě rekrutují nové členy .. nedokáži si představit kolik by nás bylo bez stránek, které navíc fungují jako aktuální zdroj informací o AFC a místo pro debatu fanoušku Arsenalu .. Stránky obsahují odkazy na spolupracující stránky a momentálně několik málo reklamních ploch, které jsou schopny pokrýt náklady na stránky a i ceny do tipovačky ..


3 – Rozhodování o krocích SC

Náš SC má samozřejmě vedení, které bylo určeno tuším před 3lety .. je v něm Princezna, Matygol, AleFie, Freddie .. (jelikož to nikde nemám poznamenané a moc se tím neřídíme, tak je možné že mi tam i někdo chybí nebo je navíc) – protože zatím nevím o žádném zásadním rozhodnutí, které jsme museli udělat .. o změnách ve vedení je možné vést debatu na srazu stejně tak o nové volbě do vedení a formě cen do tipovačky


http://www.theage.com.au/ffximage/2005/04/29/zimbabwe_wideweb__430x288.jpg4 – Stav účtu a přehled o hospodaření

Účet je veden na Princeznu, i o účetnictví se tedy stará on .. přehled hospodaření se zatím nedělal, ale už jsem Vláďovi navrhnul, aby se pokusil do srazu nějaký přehled udělat. Na kontě je v současné době zhruba něco přes 30tis., které jsou součtem příjmů z členských poplatků a reklam .. A já nevidím jediný důvod proč pro naše členy neudělat hravou tipovačku a výhercům dát nějaké ceny


5 – Dotace SC na srazy

Na stránkách se také objevila informace, že na tipovačku peníze jsou a na sraz nejsou .. což je nesmysl .. na tipovačku jsou peníze z reklam na stránkách, na sraz jsou peníze z členských poplatků. Pokud kandidující město podá oficiální kandidaturu s tím jakou formou má v úmyslu uspořádat sraz, tak není problém najít řešení .. opačné postupy a plácání do vody jsou o ničem

 

6– Slovo pokladníka

Vzhledem k tomu, že se mě tyto věci přímo dotýkají, nemohu jinak, než také vyjádřit svůj názor. Matygol mě svým článkem vlastně předběhl!

Co se týče mého fungování v SC – vzal jsem na svá bedra registraci členů a vybírání členských poplatků. K tomu mi teď bohužel přibylo i rozesílání balíků z objednávek SC (kdo má zájem mi s tímto pomoci, ať se mi ozve). V prvním roce mi s registrací pomáhal Astro, ale ukázalo se, že ve dvou nám práce spíše přibývala, než ubyla. Jak už matygol zmínil, účet i karta SC jsou vedeny na mé jméno. Zmínil i to, že vznikem SC se vytvořil i jakýsi neoficiální výkonný výbor SC. Ten jsem od samotného počátku chtěl zlegalizovat (případně zvolit jiný) na srazech SC. Na druhém srazu jsem nebyl, ale na prvním i na třetím jsem se o to bezvýsledně pokoušel – všichni mě poslali do háje. A najednou je tu problém! Při prvním náznaku výdajů se hned někdo ozve. Popravdě, já to celkem chápu, ale není mi jasné proč se někdo neozval hned na začátku tipovačky, kde bylo zmíněno že je o ceny, nebo proč se to neřešilo na již zmíněných srazech. Pozdě bycha honit! Ano, každý má jinou představu, jak peníze rozdělovat, ale hádáním se a obviňováním v komentářích nic nevyřešíme…

Kolik je na účtu víte, takže pojďme se rozumně domluvit (samozřejmě na srazu) jak vlastně bude SC fungovat a kdo bude o penězích rozhodovat. Já osobně ze svých zkušeností navrhuji (už asi potřetí) sedmi až devítičlenný výkonný výbor, který se sice asi nebude moci scházet „na živo“, ale dejme tomu alespoň dvakrát ročně na chatu!

 


 

  • Pokud má někdo rozumnou připomínku ptejte se .. pokud má někdo jakoukoli jinou připomínku, tak ať si uvědomí, že lidi kolem stránek a SC se o fungování starají za pivo a párek ..

 


doufám, že se tímto situace objasnila a my budeme teď moci svou snahu ve volném čase obrátit zpět k AFC

{youtube}D2B1wf_ImvA{/youtube}

 

{mos_fb_discuss:36}