FC Barcelona 4:1 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Nejsem v hodnocení zběhlý a nemůžu se rovnat Tenistově produkci…

Almunia – 5: Tady zase platí, nechytí nic navíc. Dostat 4 kousky to je pořádný příděl. Na gólech v podstatě vinu nenese (jen při posledním mohl reagovat trochu rychleji), nicméně pořád pustil za svá záda polovinu všech střel, které Barca vyslala na jeho bránu.

Sagna – 6: Walcott mu dnes nepomohl ani v nejmenším, jak je jeho dobrým zvykem. Proto byla Barca nebezpečnější více na jeho straně. Přesto zaslouží pochvalu za odmakaný zápas a za to, jak si poradil s rolí stopera. Po pravdě, tahle varianta s Ebouem napravo a Bacem na CB je mnohem přínosnější než se Silvestrem uprostřed.

Vermaelen – 6: Na něm je vidět, jak moc mu záleží na týmu. Včas vystupoval a sváděl osobní souboje, ale někdy se vystoupení dopředu projevilo jako příliš riskatní, protože nechat Silvestra svádět s Messim aspol. sprintérské souboje, to si koleduje o malér.

Silvestre – 4: Takový, jakého ho známe. Pomalý, neobratný, nepřesný v rozehrávce. Snad toto nebudeme muset po návratu Johanky déle snášet. Jo, ještě mě zaujalo, jak parádně narazil Messimu na první gól 🙂

Clichy – 7
: Dnes makal neuvěřitelným způsobem. Jezdil po levé lajně, tak jak ho známe. Nekazil rozehrávku, dozadu odehrál v pohodě. Dopředu se snažil podporovat ze všech sil.

Nasri – 5,5: Roli Fabregase tedy nesplnil. V druhém poločase šel jeho výkon trochu nahoru, přesto nezaložil žádnou kloudnou akci, nebyla k vidění žádná finální přihrávka. Dost možná hrál s lehkým zraněním, které mu přivodil v první půli Milito.

Denilson – 5,5: Středem se Barca bez problému dokázala prokombinovat a úloha DM by měla být tuto kombinaci narušovat. To se Denimu příliš nedařilo, nicméně byl to další bojovný výkon. Měl pár světlých okamžiků, kdy odebral míč a přesně rozehrál. Záloha bez Songa ovšem funguje jen horko těžko a na tým jako je Barca na ní příliš spoléhat nemůžeme.

Diaby – 5: První poločas naprostá katastrofa, jediný světlý okamžik byla výborná kolmice na Walcotta, která předcházela gólu. Jinak ztrácel balony, nepřesně přihrával. V druhém poločase nastalo nepatrné zlepšení a projevily se některé přednosti, což je např. síla na míči, ovšem kolem a kolem mu tento zápas, stejně jako ten na ES, vůbec nevyšel.

Walcott – 5: Zejména v první půli se aktivně nabízel, ale tým nedokázal jeho rychlosti využít. Bylo na něj pár faulů, své sólo, které tedy nakonec skončilo zdárným koncem, mohl řešit mnohem lépe. Bohužel se ani nedostal k žádnému centru, myslím, že Nick by byl schopný se s náhradními stopery Barcy ve vápně o míč poprat.

Bendtner – 6
: Přestože poměrně ztrácel balony a akce často pěkně zadrbal, dokázal nadělat stoperům pár problémů. Jeho reakce při gólu byla skvělá, můžeme mluvit jen o smůle, že jeho hlava neskončila gólem a pouze zaduněla o tyč a kdyby ho sudí v první půli pustili po přihrávce Rosy do zakončení, mohlo být vše jinak.

Rosický – 3,5: Dnes naprosto nulový, míč ho vůbec neposlouchal, když už se dostal ke střele, letělo to bůhvíkam. Přišlo mi, jakoby k dobrému výkonu potřeboval, aby mu po boku nastoupil Cesc, se kterým si dokáže vyhovět.

Eboue – 6: Rozhodně naši hru rozhýbal, byl aktivní směrem dopředu. Kvalitní individuálně i do kombinace, výkon mu trochu sráží pár nepřesných přihrávek.

Eduardo – nehodnocen

Co dodat, když Messi rozjede svojí one-man show, není k zastavení. S naší sestavou se nedal očekávat jiný průběh. Barca potvrdila vizitku nejlepšího týmu na světě a dost možná pohár obhájí. Přestože dnešní výkon nebyl ideální, chtěl bych týmu poděkovat, že se dostal do čtvrtfinále a že většina hráčů bojovala až do konce. Teď musíme dát naprosto všechno do zbývajících útkání PL. A nezbývá než počítat navrátilce do sestavy na Spu*s, máme na to týden.