FC Porto 2-1 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Dnes netradičně Sestinozen – enjoy


Fabianski 4,5
: Možná je to tim, že Lukasovi prostě chybí zápasový vytížení, i já bych dneska radši viděl místo něj Mannoneho, ale to co dneska předved, s tim chce bejt jednička polskýho nároďáku? První gol – tohle si nemůže dovolit pustit ani brankář ve 2.lize v Česku natož v Lize mistrů! Fatální hrubka! Druhej gol byla chyba na jeho straně i na straně Sola. Fab si měl určitě zakřičet nebo to prostě odpálit do pryč a klidně i zbourat Sola, ale nemůže to chytit do ruky, ikdyž mu Sol moc nepomoh!
Jinak měl pár dobrejch zákroků, ale občas se zastavil na půl cesty při rozích Porta, což je ale koneckonců i slabina Almunii.

Sagna 6: Tak trošku nevim co mu dát… Jeho práce dozadu slušná, ale pořád má špatný výkony směrem dopředu. Když už se dostane k nějakýmu tomu centru, kterých ani zdaleka neni tolik jako dřív, tak to většinou letí buď do prvního obránce nebo naopak k opačnýmu rohovýmu praporku….

Vermaelen 6,5
: Stoperská dvojice dneska bych řekl opět celkem slušná, Thomas hrál dobře tělem, ale jeho bránění ve hře před šestnáctkou byl celkem zbytečnej faul, ze kterýho mohla být dost nebezpečná střela, kdyby to Hulk zakroutil trošku líp. Jinak nevim jak ostatním, ale mě malinko zklamalo, že se sice vrátil po Campbellově malý domu, ale už nepokryl nabíhajícího Falcaa… Jinak ale moc výrazných chyb nedělal, ale přecejenom s Gallasem mu to jde o něco líp.

Campbell 6,5: Dal bych mu klidně i 7 nebýt tý malý domu. Ať si každý řiká co chce, ale Sol se míče prostě dotknul. Bohužel. Nebyla to jen jeho chyba, jak už sem řek golman si prostě musí zakřičet, ale v případě že nezakřičí, musí to stoper odpálit klidně až na druhej konec města, ale nemůže to přihrát vlastnímu golmanovi. Do tý doby se mi velmi líbil, podával celkem solidní výkon na to, že prakticky vůbec nehraje. To, že rychlostně nestíhá, vynahrazuje svojí postavou a svýma zkušenostma. Nebýt tý malý domu, je to pro mě nejlepší hráč z naší strany.

Clichy 5: Chtěl, ale to na téhle úrovni nestačí. Hořel jak papír, hrál naivně a měkce, soupeř si ho obhazoval kudy chtěl. Navíc dopředu už mu to zkrátka taky nelítá tolik jako dřív. Nemůžu si pomoct, ale mě na týhle pozici citelně chybí Kierran Gibbs.

Denilson 6: Za snahu 6. Po zápase s Man U se na něj snesla vlna oprávněný kritiky, dneska se mu asi hrálo líp než proti anglickýmu soupeři, i když i Porto dneska hrálo hodně tvrdě a do těla. Vybojoval ale několik míčů, byly tam i náznaky toho, že už se naučil občas i pracovat směrem dozadu, ale ta rozehrávka je šílená. Musim opakovat to, co tu už napsali mnozí – Denilson může hrát vedle Cesca, kde ho uvolní narážečkou na 3 metry, ale dlouhý přihrávky na pět deset metrů, který jdou dva metry od adresáta, to je děs. Na jeho obranu nutno podotknout, že se svojí postavou a s faktem, že DM neni jeho stabilní post se s tim dneska porval celkem statečně.

Fabregas 7: Cesc by si za dnešní výdrž zasloužil medaili. Schytal tolik ran, vydržel provokace hráčů Porta, vybojoval několik míčů i faulů. Jeho známku ale sráží dvě věci. Zaprvý místo prostý a jednoduchý kolmice za obranu při rychlym protiútoku tak jako dřív prostě zastavil a počkal na dobíhající spoluhráče. Někdy je to sice ku prospěchu
věci, ale občas by rychlej protiútok mohl být fakt rychlý, zvlášť když pak nastoupil Theo. A zadruhý jeho rohy – tragédie. Snad bych u nich viděl radši i Denilsona…

Diaby 6,5: Do 75.minuty stejně podařenej výkon jako u Cesca. Jeho postava a síla platila na tvrdou hru Porta, dokázal i celkem slušně rozehrávat, jenže posledních 15 minut naprosto neviditelnej. A když už se v 90.minutě dostane na hranici šestnáctky ke střele a kolem něj neni nikdo tak radši zastaví a rozehraje to znova do strany. Škoda, Varelovi tam spadla větší haluz, třeba by to Abouovi vyšlo taky. Dynamit v noze má…

Nasri 7: Pro mě MOTM. Opět pracoval na velkym prostoru, chvíli byl ve středu a pomáhal Cescovi s Diabym, chvíli zas na kraji kombinoval s Clichym. Je škoda, že ho letos zbrzdilo zranění. Věřim tomu, že Samir umí zahrát ještě líp a že jeho výkon by určitě vzrostl kdyby hrál v záloze spolu s Cescem. Je to technickýhráč, kterej mi k lajně pořád jaksi nesedí.

Rosický 6: Rosa netradičně hlavou přihrál na gol, ale nemůžu si pomoct – krom pár kratších přihrávek mě dneska ničim moc neoslnil. Jedna typická šajtlička, jedna až moc dlouhá přihrávka na Sagnu a zbytek? Pro mě dneska hodně nevýrazný hráč, čekal jsem od Tomáše víc.

Bendtner 5,5: Pořád to neni ten starej dobrej Nick. Jedna nebezpečná hlavička, ale posledních několik minut před střídáním na hřišti skoro nebyl. Měl to těžký, po tak dlouhym zranění mu prostě chybí sebedůvěra, která je pro útočníka hodně důležitá. Bil se statečně, ale krom tý hlavičky žádnou vyloženě golovou šanci neměl a na hromotluka s jeho postavou, kdy na něj tým spoléhá v takhle důležitých zápasech, je jedna golová šance a nula golů málo.


Střídající hráči:

Theo, Eboue, Vela
Těžko hodnotit… Theo za těch 20 minut co byl na hřišti byl jednou opět rychlejší než balon, jednou se vzorně vrátil… a pak už nebyl skoro vidět. Eboue i Vela hráli příliš krátce na to, aby byli hodnoceni.

Celkově musim říct, že kdyby mi někdo před zápasem nabídnul výsledek 2:1, tak vzhledem k marodce a síle Porta doma bych ho bral. Na druhou stranu dneska jsme nebyli horším týmem, jen jsme měli smůlu, Porto bylo holt šťastnější. Hráči Porta na konci hodně zdržovali a občas dost teatrálně padali, naopak sami řezali naše hráče jak při rugby, Cesc by moh vyprávět, bohužel rozhodčí jim to baštil… Remíza by byla spravedlivá, ale Porto je venku poloviční a já věřím tomu, že doma je přejedem a postoupíme!

Arsenal for life!