Fenerbahce 2-5 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Pěkný výsledek z tureckého pekla…

Almunia – 7,5: V době, kdy se Fener mohl dostat zpátky do zápasu, solidně vyběhl. Jako celou letošní sezonu odchytal zápas bez chyby, se skrumážemi si věděl rady a většinu situací vyřešil správně. Za to si něco navíc zaslouží.

Eboue – 7: Zpět na pozici beka, jako za starých časů. Dozadu moc práce neměl, dopředu ho to teď táhne až moc. Ale když to soupeř nepotrestá, tak proč ne.

Song – 6,5: Střed úplně příšerně hořel. A to z toho ještě Song odcházel relativně lépe než Silvestre. Bez Kolečka to budeme mít moc těžký, snad se dá dohromady Johann.

Silvestre – 6,5: Jak soupeř nehraje vzduchem, začíná být ztracený. Mnohokrát to byl on, kdo nechával Guizovi otevřená vrátka a sám musel vědět, že když ho pustí, tak už ho nikdy nedohoní. Taky z toho bylo dost závarů před naší bránou. Buďme rádi, že to skončilo u dvou golů. Pozitivum pro něj hraje, že vybojoval míč před 4.golem, to je pro dnešek asi tak všechno.

Clichy – 7: Snažil se jako vždy lítat, podporovat útok jak jen to jde, ale dneska hořela hlavně jeho strana. Tolik prostoru na straně pro solidně centrující Turky, to není dobře. Zase se naštěstí z jeho strany nic tak závažného nestalo.

Walcott – 8: Dostával strašně moc prostoru k rychlostním situacím a s tím už si poradit umí, díky tomu taky dneska byl hodně u míče, takže byl hodně vidět. Začíná se na pravé záloze zabydlovat, získává potřebné návyky, už jen nestojí u lajny, snaží se si i sbíhat doprostřed, což byla devíza LeBoba a Frredieho. Well done

Denilson – 7: Ať se hraje kdekoliv a kdykoliv, dopředu vždy odvede svuj standart. Jeho výkon dneska neurazil, ale jako ve většině případů ani nenadchnul. Technicky je na tom dobře jako zbytek, ale slovo kolmice mu mnoho neříká, jeho přihrávky směřují většinou naivně do strany, nic víc, nic míň. Do základu by asi v tomhle systému patřit měl, protože mnho jiných alternativ nemáme. I když je možné, že mu zanedlouho začne takovej Ramsey dýchat na záda, ten má strašnej potenciál.

Fabregas – 8,5: Dejte mu balon a většinou se dočkáte na milimetr přesné přihrávky klidně na 50 metrů. Jeho první dvě asistence prostě měly myšlenku a nastartovaly nás k vítězství. Jak rád říkávám, tohle zase byla skoro klasická práce od našeho playmakera. I když dnes tomu dal něco navíc.

Diaby – 8,5: Jaký comeback! Říkám to furt, ale on je ten rozdíl, kterej nás klidně bude moct posunout k nějaké vyšší metě. Zatímco ostatní se zbavují míče do strany, bojí se jít do hráče, on tyhle věci naopak vyhledává. Neříkám, že to někdy nebylo na škodu, ale ve většině případů mu vše vycházelo. Ví, co chce hrát. Ví, jak využít své tělo a na svou postavu neobvykle výborné technické schopnosti. A kolikrát jsme se díky němu dostali do přečíslení? Jen vydrž zdravej a základ tě nemine.

Nasri – 7: Nějak jsem ho dneska marně hledal. Jo vlastně, viděl jsem ho, když se válel po zemi po pěkným sluzu na paty. Ani nevim, proč mu tu 7 dávám, asi proto, že byl členem relativně úspěšné zálohy.

Adebayor – 7,5: Ale jo, dneska celkem spokojenost. Dal gol, měl dost prostoru, v tomhle systému jsou jeho rozehrávky do strany dokonce platný, poněvdaž jinak nikdo není ve vápně kromě něho. Jen mi furt nedochází, jak může mít světovej fotbalista tak strašnej první dotek, jako má on.

 

Střídající hráči :

Ramsey – Že by dýchal Denilsonovi na záda?Kdyby nebyli rozdílní barvou pleti, tak snad ani nepoznám, jestli hraje on nebo Brazilec. Zajímavý objekt tenhle Welšan.

Muž zápasu? Diaby nebo Fabregas? Já nevim, tohle nechám na vás.

Jinak dneska taková klasická CHL práce venku. Hlavně se moc nepředřít, pokusit se urvat tři body a honem domu. Nutno podotknout, že Fener hrál vzadu hůř než jsme všichni čekali. Je vidět, že jejich ligová pozice není vůbec náhodná. Jejich bránění se prostě nerovnalo bránění tureckého vicemistra. Tak, jak byl Aragoňes vítán s grácií, tak mu asi velice brzo bude s grácií poděkováno. A teď už šupem na ten West Ham, tam budou všechny 3 body mnohem důležitější.