Fenerbahce SK 0-3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Přijeli, nedali čuchnout, uhráli výsledek, odjeli…

  Szczesny – 6    Wojta dnes nemusel řešit prakticky nic až do konce druhého poločasu, kdy vychytal jak Kadlece, tam Emenikeho. Jinak ale působil jistě, sebevědomě, obecně byl bez práce… Pohoda

Sagna – 6,5     V Bacovo případě jde skutečně o nezáviděnihodnou pozici. Původním povoláním RB si během dvou zápasů vyzkoušel už třetí pozici, nicméně dnes nebyl nijak zvlášť prověřen. Pokud bych ho ale měl porovnat – sebevědomější, jistější než BFG, kromě jednoho nevystoupení mu nemám co vyčíst.

Mertesacker – 6      Pochvala za hru hlavou, tam odvedl dobrou práci. Po odchodu Koscielnyho mi ale z něho a jeho práce nohama opět trnulo. Ať si kdokoliv říká, že ho nemám rád nebo že jsem proti němu zaujatý, já si to nemyslím. Jen je potřeba si uvědomit, že nikdo ze špičky kterékoliv ligy světa nemá stopera s takovýma slabinama, to je pro ty týmy neslýchatelné. Nicméně nejsem tu od hodnocení hráče obecně, ale zhodnocení hráče v zápasu. Byl prověřen víc než Bac a vzhledem k tomu, že Fener po zemi prakticky neměl šanci a útočil převážně vzduchem, Per si vedl solidně. Na nohou pár podkluzů, pár zbytečných nervy momentů.

Koscielny – 6     Kos střídal po půlhodině, jednou tam odvracel hlavičkou, jinak není co hodnotit.

Gibbs – 7,5     Pro mě top top výkon. Defenzivně naprosto v klidu, ofenzivně popoháněn správně zvolenou taktikou? Oba krajní beci se hrnuli dopředu a vytvářeli prostory pro ostatní hráče. Gibbs tam už v první půli měl pár velmi dobře zvolených náběhů, navíc při ztrátách dnes velmi jistě pracoval střed zálohy. Vše vyvrcholilo výborným gólem, pro Kierana už druhým v relativně krátkém sledu na krajního beka, ale tak to má být, nebrousit jen lajnu, ale naopak pomáhat, sbíhat, klidně i do vápna, pro mě super.

Ramsey – 8     Předem je potřeba říct, že záloha dnes jako celek pracovala na skvělé úrovni a ano, nemám problém s tím uznat, že Aaron byl dnes nejlepší a je mým MOTM. Jak AW sám řekl, Aaron nedisponuje takovou techničností a drivem jako jeho kolegové v záloze, ale má určitý mix, který zase nikdo v týmu nemá. Od něj člověk neuvidí a vlastně ani nechce vidět pasy na 40 metrů do nohy jako to umí Cazorla, musí zkrátka využívat toho, v čem je dobrý a to se mu dnes velmi dařilo. Když tým potřeboval, hru zjednodušil a vytáhl jednoduchou kolmici na do té doby matného Thea, 1-0. Když tým potřeboval, vzal míč a vystřelil z pozice, odkud by zbytek snad kromě Cazorly nevystřelil, 2-0. Když se urvali dopředu krajní obránci a přišla ztráta míče, společně s ostatními spoluhráči už na půlce byli schopni vhodným presingem odebrat míč zpátky a pokračovat v útočení. Aaron byl dnes velmi solidní, MOTM.

Wilshere – 6      Na Jackovi je stále vidět nerozehranost, passing tam není, míč mu při vedení míče nejde včas od nohy, na druhou stranu je to on kdo si dovede sbíhat do správných prostorů, navíc se s Aaronem velmi vhodně točili při plnění defenzivních úkolů a ofenzivních výletů. Moc k němu není co říct, potřebuje se zlepšit, ale se svým technickým stylem, vedení míče, braní odpovědnosti na sebe, očividnou touhou bojovat a vítězit, je i tak platný.

Rosický – 6      Tomáš nebyl tak výrazný jako proti Ville, měl tam pár kvalitních momentů, taky pár momentů, které mohl vyřešit lépe. Byl to on, kdo dnes organizoval tým, pořvával a hecoval, on prakticky nezkazil míč, ale křižných pasů jsme od něj dnes viděli málo. Taky mi přijde, že má problém odhadnout, kdy by měl sbíhat do branky a čekat na zakončení a kdy naopak zůstat raděj na hranici vápna a čekat jestli hráč ze strany nedá míč pod sebe. Dnes předvedl některé top pasy, ale taky hlušší momenty.

Walcott – 6     První poločas byl tak katastrofální, že to snad nemohlo být katastrofálnější, chození do hráčů, nedávání míče včas od nohy, příšerné centry na osamoceného Girouda, 3 body ode mě. Druhý poločas ale byl prakticky jeho, asistence u prvního a třetího, zlepšený pohyb ve správných prostorech, pomáhal Olliemu prakticky v pozici druhého hrota/podhrota. Vzhledem k prvnímu poločasu mu ale nemůžu dát víc, to prostě nelze.

Cazorla – 7    První poločas od něj dle mě skvělý. Přesný, výřivý, skvělé pasy, neustálé snažení se o kolmice, měl mnoho možnosti sbíhat do středu díky Gibbsovým výletům. Ani on se nevyhnul hluché půlhodince, nicméně skvěle spolupracoval s ostatními v záloze. Nakonec vše vyřešil skvělým pasem na Walcotta, ze kterého byla penalta. Měl další střely, které mohly být zajímavé.

Giroud – 6,5     Ok, očekávají se od něj góly. Ten sice ze hry nedal, nicméně já stále musím obdivovat jeho cit pro hru. Jeho narážečky jsou něco skvělého, vše umí řešit rychle, nemá potřebu jako ostatní vysocí kolohnáti držet balón, nepotřebuje x dotyků na zpracování, vše umí řešit v rychlosti, přitom skvěle přesně a i díky tomu neztrácíme v útočné fázi míče, Olin je rozděluje zpátky spoluhráčům. Zkrátka dle mě postrádá pořádný servis, mít napravo pořádné křídlo, tak už v poločase musíme vést 2-0 po dvou kvalitních centrech ze strany, Giroud ale čekal marně. Furt ho budu chránit, protože ač to není typ útočníka, kterého Arsenal měl dříve, a který třeba Arsenalu vyhrával zápasy, Giroud dnes dle mě opět potvrdil, že je kvalitním a potřebným hráčem, který jen k sobě potřebuje parťáka.

 

Střídající hráči:

  Jenkinson – 6    Ofenzivně přidal něco navíc, jeho centry jsou super super super. Defenzivně nic řešit nemusel, na konci si dovolil vystřelit levačkou. 

Podolski, Monreal –   Nehodnoceni

 

Nehodlám být přehnaně optimistický, na soupeři bylo od začátku vidět, že v záloze nestačí, naši hráči dostávali hodně volnosti a to je v naší hře základem všeho. Utkání jsme měli neustále pod kontrolou, záloha bez tlaku na sebe zahrála výborně, skvěle se doplňovali, měnili pozice, naráželi, přenechávali míče. Dnes pochvala především, moc se mi zamlouvalo nabíhání krajních beků a fakt, že jsme konečně byli schopni být ve vápně ve větším počtu a doplňovali tak Girouda, i jemu se hned musí potom hrát líp.

See Ya