Ferguson : Naše taktika byla ideální

alt

 

Manager Manchester United neskrývá uspokojení po včerejším vítězství jeho týmu na Emirates Stadium. Klíčem k vítězství nad Arsenalem byla, podle Skota, bezchybná realizace taktických pokynů.

 

Není těžké dohledat podobenství mezi včerejším zápasem a květnovým triumfem United nad kanonýry. Je možné získat dojem, že skotský trenér má svůj prostředek na hru proti svěřencům Wengera.

 

„Celý tým zahrál správně a já jsem velice potěšený“, řekl Ferguson pro Sky Sports.

 

„V této části sezóny musíš přejít do útoku. Myslím, že naše středeční vítězství nad City (3-1 v rámci Carling Cup) nás velice ovlivnilo a bylo to vidět i v dnešním zápase“.

 

„Hra z protiútoku byla vždy prvkem naší taktiky, zejména v away zápasech. Velice umně jsme ji dnes využili.“

 

„Arsenal hraje velmi dobrý fotbal před hranicí velkého vápna a když jim dokážete sebrat míč před šestnáctkou a rychle zaútočit, máte proti nim šanci.“

 

Jedenáctinásobný držitel mistrovského titulu nešetřil ani s osobní chválou. Tu si podle něj bezpochyby nejvíc zasloužili Nani a Rooney.

 

„Měl zranění, ale je zpět a dnes byl prvotřídní. Myslím, že dnes hrál ve své nejlepší formě,“ řekl.

 

„Dospělost je jedna věc, nyní je mu 23. Je velmi stydlivý a jeho osobnost se možná stala silnější když za nás hraje každý týden.“

 

K Rooneymu Ferguson dodal: „Myslím, že dnes byl náš klíčový hráč. Soupeř ho nedokázal udržet a všechny akce šly skrz něj. Dnes hrál fantasticky.“

 

Ferguson také doufá, že United dokáží přesvědčit Rooneyho k podepsání nové smlouvy na Old Traffordu, rozhovory o novém kontraktu už probíhají.

 

 

/Sky Sports/