Finále FA Youth Cupu – Arsenal FC – Liverpool FC 4:1 + góly

Arsenal převedl výkon, který by se směle mohl vyrovnat nejlepším výkonům prvního týmu a zaslouženě vyprovodil Liverpool výsledkem 4:1


Sestavy:

Arsenal: James Shea – Craig Eastmond- Thomas Cruise -Kyle Bartley -Luke Ayling – Jay Emmanuel-Thomas – Henri Lansbury -Francis Coquelin – Emmanuel Frimpong (15) – Jack Wilshere (90) – Gilles Sunu (71)

Lavička: Rhys Murphy (71), Charlie Mann, Sanchez Watt(15), Conor Henderson (90), Cedric Evina

Liverpool: Dean Bouzanis -Karl Clair -Chris Buchtmann – Daniel Ayala – Joe Kennedy – Andre Wisdom – David Amoo – Steven Irwin – Alex Kacaniklic – Lauri Dalla Valle – Thomas Ince

Lavička: Nathan Ecclestone – Deale Chamberlain – Michael Roberts – Alex Cooper – Jack Robinson


Review zápasu:

Zatímco áčko Arsenalu zakončilo sezonu bez trofeje, naši mladíci jsou po dnešním výkonu jedné velmi blízko, konkrétně trofeji FA Youth Cup.

Zápas začal mírným tlakem Liverpoolu, ale Arsenal se rychle otřepal a začal praktikovat svou hru. Ve dvacáte minutě Jack Wilshere vybojoval míč ve středu pole našel Lansburyho, který jen prodloužil na Sunua, který se v zakončení nemýlil. 1:0 pro Arsenal.

Mladíci si očividně užívali vynikající atmosféry na Emirates stadium, který přišlo navštívit 33,662 diváků. V jedné z mnoha situací před brankou hostí byla proti Liverpoolu odpískána penalta. K ní se postavil Wilshere, který neomylně poslal míč do dolního roho branky a nedal tak gólmanovi šanci. 2:0 pro Arsenal.
Tento stav možná naše hráče trochu ukolébal, protože pustili Reds do mírného tlaku ze kterého pramenil gól a paradoxně u toho byl opět Wilshere. Vybojoval míč ve středu obešel hráče, ale potom míč nepřesně přihrál protihráči, který zatáhl míč po pravé straně, nacentroval do vápna a odražený míč se dostal k Alexi Kacaniklicovi a ten hezkým volejem snížil na 2:1.

Steve Bould na hráče ze svého vymezeného prostoru pro trenéry křičel taktické pokyny a jak bylo vidno, slavily úspěch. Hádáte správně, že u toho byl Jack Wilshere. Krásnou přihrávkou našel Sancheze Watta, který přeloboval brankáře hostí. 3:1 pro Arsenal.

Atmosféra na Emirates stadium potom začla být vskutku pekelná. Stadionem obíhala jedna mexická vlna za druhou a fanoušci předváděli daleko lepší výkon než na zápasech prvního týmu. Arsenal poháněn tímto dvanáctým hráčem, vybojoval v 66´ minutě gól. Na roh si na přední tyři naběhl kapitán Jay Emmanuel-Thomas a přizvedl centr, který skončil v horním růžku branky Liverpoolu. 4:1 pro Arsenal.

Mladíci měli po této akci mnoho gólových šancí a škoda, že některé z nich neproměnili, protože by pak byla odveta na Merseyside jen formalitou. Někteří naši hráči včetně Wilshera byli střídáni. Zápasu přihlížel i Arséne Wenger a spolu s ním i Liam Brady. Zápas se dohrával v poklidné tempu a za zmínku stojí Lansburyho gól, který rozhodči posoudil jako offsidový, jenže v opakovaném záběru bylo jasné patrné, že náš hráč v žádněm offsidu nestál.

Nádherný zápas z naší strany tedy skončil 4:1. Liverpool se nezmohl skoro na nic a pokud předvedeme stejný výkon i v úterý, kdy je v plánu odveta, tak si troufám říct, že naše naděje by mohly být velmi vysoké.

Hráč utkání – Bez rozmýšlení, Jack Wilshere. Vytvořil dva góly sám jeden dal. Rozdal spoustu přihrávek a byl to tvůrce naši hry, čišela z něj fotbalovost a chuť do hry. Za zmínku stojí taky výkon Jaye Emmanuela -Thomase, který zvláště v druhé půli předvedl výborný výkon.

Góly z utkání:

Gilles Sunu 1:0 ZDE

Jack Wilshere 2:0 ZDE

Alex Kacaniklic 2:1 ZDE

Sanchez Watt 3:1 ZDE

Jay Emmanuel – Thomas 4:1 ZDE