Flamini: Chci, aby Adebayor přestoupil do AC Milán

Mathieu Flamini prohlásil, že Emmanuel Adebayor by byl pro AC Milán naprosto skvělou posilou.

Francouzský záložník, který v létě odmítl podepsat novou smlouvu s Arsenalem, a rozhodl se přestoupit k Rossoneri, tak tímto prohlášením ještě více rozlobil fanoušky Gunners.

24-letý hráč totiž o Adebayorovi řekl, že je to jeden z nejlepších útočníků na světě, a přiznal, že by si s ním opět rád zahrál v jednom mužstvu.

Tožský útočník byl přitom, alespoň podle médií, v létě už jednou nohou v AC Milán, ale nakonec se rozhodl podepsat nový kontrakt na Emirates Stadium, a v nedávném interview uvedl, že nemá v plánu z týmu Arséne Wengera odcházet.

Wenger sám pak řekl, že kontrakty s hráči chce řešit až po sezóně, ale zároveň dodal, že jednou z jeho priorit je udržet celý tým pohromadě.

„Adebayor je skvělý hráč, a pokud by přestoupil do Milána, byla by to pro nás úžasná posila.“
, prohlásil Flamini v rozhovoru pro italský list Datasport.

„Byl velmi dobrý, už když do Arsenalu přišel, ale od té doby se neuvěřitelně zlepšil, a stal se z něj jeden z nejlepších útočníků na světě.“

Podle anglických médií by nicméně po sezóně mohl Arsenal postihnout stejný exodus hráčů jako o minulém letním přestupním období – Cesc Fabregas je spojován s přestupem do Barcelony a Realu Madrid, o Robina van Persieho má zájem taktéž Barcelona, Gael Clichy by mohl odejít do AC Milán, Abou Diaby a Emmanuel Eboué do Interu Milán, William Gallas by mohl zamířit do Juventusu a Kolo Touré by se mohl připojit k týmu Manchesteru City.

/setanta/