Flamini: Musíme zapnout

Před sobotním zápasem s Manchesterem City vyzívá Mathieu Flamini své spoluhráče, aby v tak velkých zápasech zapnuli už od začátku.

V posledních zápasech proti Liverpoolu a Chelsea se Arsenalu hrubě nedařilo, když už na začátku zápasu inkasovali rychlé branky.

Flamini tvrdí, že tým musí být ve velkých zápasech připravený bojovat už od první minuty, obzvláště když se hraje proti gólově produktivnímu Manchesteru City.

“Úplně jako první musíme být silní defenzivně, což je velmi důležité, když hrajete proti velkému týmu, který je velmi ofenzivní,“ řekl.

“Když hrajete velký zápas, tak jej nemůžete prohrát v prvních deseti, patnácti minutách, protože to neznačí nic dobrého do zbytku zápasu. Musíme tedy být soustředění a připravení, protože takové zápasy jsou opravdové bitvy. Musíme vyhrávat osobní souboje a hrát náš fotbal.“

“Potom máme v týmu dostatek kvalitních hráčů, abychom vstřelili branku.“

I přes jeho vlastní gól na konci zápasu se Swansea Flamini věří, že bojovný duch, který tým prokázal, je dobrým znakem do zbytku sezóny.

“Do toho zápasu jsme se vrátili, a nebylo to jednoduché. Hodně hráčů bylo unavených, ale povedlo se nám to,“ řekl. “Podařilo se nám zápas otočit na 2:1, a potom jsme bohužel ještě inkasovali. Bylo to pro nás těžké.“

“Týmový duch zde ale stále je, podali jsme dobrý příklad. Uhráli jsme samozřejmě jen remízu, ale musíme si z toho vzít pozitiva, posunout se dopředu a soustředit se na sobotní zápas.“

 

/Arsenal.com/