Flamini na odchodu!

Zajímá vás, jak se vyvíjí situace okolo francouzského záložníka Arsenalu? Pak čtěte dále…Kvůli narůstajícímu zájmu italských klubových gigantů AC Milán a  Juventusu o služby Flaminiho se manažer Arsené Wenger rozhodl zvednout nabízený plat z původních 50000 liber na současných 55000, aby tak donutil Francouze zůstat na Emirates Stadium, i přesto, že manažer původně prohlašoval, že nabídku v žádném případě nezvedne.

 

Wenger k tomu poznamenal: „V tomto týmu jde o více, než jenom, o to, kdo dostane kolik peněz.

 

Co je opravdu podstatné, je to, že hráči si prostě mezi sebou řeknou – vydejme ze sebe to nejlepší, co máme, a nevzdávejme se kvůli hloupým a zbytečným věcem – a to je to, kde po nich chci, aby ukázali svoji vyspělost, aby jim záleželo na tom, co se jim společně podařilo a podaří dosáhnout, než aby se starali takové věci, jako jsou peníze.

 

V tomto čase se rozhodně žádný z hráčů nenachází v životní situaci, že kdyby odešel do jiného klubu, kde by vydělával  nějakých 100000 liber týdně, že by to nějak výrazně ovlivnilo jeho život.

 

Flamini si samozřejmě může vydělat v jiném klubu víc, o tom není pochyb, protože se bude jednat o volný přestup, ale na čem v této situaci záleží, je to, kolik je toho schopen obětovat, aby v Arsenalu mohl zůstat?“

 

Levý záložník našeho klubu, Gael Clichy, přesvědčuje Flamstra, aby přijmul nabídku od Arsenalu, a neodcházel do klubu, kde mu nabídnou více peněz, než na severu Londýna.

 

Gael doporučil svému krajanovi, aby nezahazoval to, co už v klubu dokázal, a poznamenal, že i když se někdy může zdát, že by bylo lepší klub opustit, a vydat se za novými výzvami, nemusí to vždy být to nejlepší řešení.

 

Náš bek řekl: „Znám hodně hráčů, jako například Lassanu Diarru, který se u nás sotva ohřál, a už byl celý žhavý do toho, aby klub opustil, a nyní se ukazuje jako fantastický hráč, a dostává možnost nastupovat pravidelně za svůj klub.

 

Někdy je lepším řešením odejít, někdy zůstat. Teď to všechno záleží na něm.

 

Mohli byste říct, že pokud by například přestoupil do Juventusu, určitě by tam pravidelně nastupoval v základu, a skvěle by zapadl do jejich hry.

 

Ale pokud odejde, a nebude dostávat tolik příležitostí hrát, či se mu tam nebude dařit stejně jako tady, lidé si pomyslí, že udělal chybu.

 

Ale jediný, kdo se k tomu může vyjádřit, je v současnosti pouze Matthieu.

 

Při nejhorším se v průběhu příštích několika týdnů, či měsíců dozvíme, že se rozhodl odejít. Ale byla by to samozřejmě ohromná ztráta, pokud by se tak rozhodl, protože letos měl vynikající sezónu, je to skvělý spoluhráč a i člověk.

 

Ale ještě jednou, je to jeho volba, a on se rozhodne, co chce se svojí fotbalovou kariérou udělat.“

 


 

Ovšem i přes prohlášení tohoto typu se Arsenalu nejspíše francouzského záložníka nepodařilo udržet. Podle pátečních vydání anglických listů Daily Mail a Telegraph Flamini oznámil svým spoluhráčům, že se rozhodl odejít do AC Milán.

 

Minulý týden nabídl Juventus Turín Flaminimu smlouvu, podle které by si přišel na částku pohybující se okolo 3,5 miliónu liber v průběhu 5 let, a očekávali nabídku od svého rivala v boji o získání našeho dnes už asi bývalého hráče.

 

Ta nyní přišla, a Flamini se pro ní nejspíše rozhodl, protože řekl svým spoluhráčům: „Rozhodl jsem se odejít do týmu AC Milán.“

Kouč Milánu, Carlo Ancelotti řekl: „Je to excelentní fotbalista. Spolu s Gattusem a Ambrossinim, budeme mít jednu z nejkvalitnějších záloh v Evropě, ne-li na světě. Flamini má skvělou  dynamičnost, dokáže nastoupit až na třech postech, dokoknce i v obraně.“

 

V souvislosti s jeho odchodem se začalo spekulovat už i o jeho nástupcích v dresu Arsenalu. Wenger se prý zajímá o kapitána australské reprezentace do 23 let, Marka Milligana. 22-letý hráč, který může hrát jak v obrané čtveřici, tak i na pozici defenzivního záložníka, se stane stejně jako Flamini v létě volným hráčem, poté, co tři roky působil v týmu Sydney FC.

 

Jeho agenti potvrdili, že už mezi nimi a Arsenalem probíhají jednání.

 

Vyjímaje tohoto fotbalisty se prý Arsenal podle anglických médií zajímá o Michaela Johnsona z Manchesteru City a Garetha Barryho z Aston Villy.

 


/arsenal-mania, daily mail, telegraph/

A tady je video, čím vším tento velmi talentovaný hráč přispěl hře Arsenalu za dobu svého dnes již asi ukončeného působení…

{youtube}siI_4IYBink{/youtube}

{/tabs}