Freddie trenérem U-23

Arsenal potvrdil, že se Freddie Ljungberg v červenci vrací do klubu jakožto hlavní trenér týmu do 23 let.

Jedenačtyřicetiletý Švéd, který v minulosti trénoval náš mládežnický tým do 15 let a byl asistentem týmu do 19 let v sezóně 2016/17, odešel v únoru 2017 do Wolfsburgu, kde nabral cenné zkušenosti jako asistent trenéra v Bundeslize.

Manažer akademie Per Mertesacker řekl: „Je skvělé mít Freddieho zpět v klubu. Přináší mnoho fotbalových zkušeností, nadšení, energie a povzbuzení pro naše mladé hráče.“

Rozumí klubovým hodnotám i tomu, jak je důležité dát mladým hráčům příležitost růst a rozvíjet se. Freddie odcházel do Wolfsburgu se souhlasem klubu a s vědomím, že se sem jednoho dne vrátí. Každý ví, že Freddie klub miluje, a my se těšíme na další rozvoj jeho kariéry u nás.

Freddie nastoupil za klub do 216 zápasů, vstřelil 46 branek, 2x vyhrál Premier League a 3x FA Cup. Za švédskou reprezentaci odehrál 75 zápasů. V sezóně 2001/02 získal ocenění Hráč sezóny Premier League.

S radostí se vracím zpátky do klubu,“ řekl Freddie. „Arsenal pro mě byl vždy speciálním místem a já jsem nadšený z příležitosti pracovat s naším týmem do 23 let.“

Těším se na spolupráci s talentovanými mladými hráči, které tu máme. Spoustu z nich dobře znám a budu tvrdě pracovat, abych jim pomohl dále se rozvíjet a stát se co nejlepšími hráči i lidmi, jakými jen mohou být.

V květnu bylo zveřejněno, že Steve Gatting a Carl Laraman, tehdejší trenér a jeho asistent týmu do 23 let, byli podezření a prošetřovaní pro údajné šikanování svých hráčů.

Výsledky vyšetřování zveřejněny nebyly, avšak fakt, že Freddie zaujímá Gattingův post, hovoří za vše.

Freddie se tak přidává k novým akvizicím mládežnického managementu Marcelu Lucassenovi a Lee Heronovi.

/arsenal.com, arseblog.com/