FreezeFrame: QPR 0:6 Arsenal, 2001

QPR 0:6 Arsenal

 Páté kolo FA Cupu

Loftus Road

27. ledna 2001


Tým Arsene Wengera procházel s příchodem vánoc složitým obdobím a nedařilo se mu držet krok s Manchesterem United v boji o titul v Premier League.

Nový rok začal porážkou s Charltonem a následné remízy s Chelsea a Leicestrem nabourali šance na titul. Přišlo ale těsné vítězství 1:0 nad Carlslie ve třetím kole FA Cupu a Arsenal čekalo kolo čtvrté na Loftus Road.

I přes špatnou formu však Wengerův tým QPR jasně přehrál. Vše jim usnadnil také vlastní gól Chrise Plumera ve dvaatřicáté minutě.

Sylvian Wiltord během okamžiku vedení zdvojnásobil a poté přišel další vlastní gól, tentokrát od bývalého hráče Arsenalu Mattewa Rose. Ten zvýšil na 3:0 krátce po přestávce.

Od té doby měl Arsenal absolutní kontrolu nad zápasem a Wiltord přidal čtvrtý gól v pětašedesáté minutě. Ihned za dvě minuty přidal další gól Robert Pires. Drtivá porážka byla dokonána ve čtyřiasedmdesáté minutě Dennisem Bergkampem a Arsenal tak prošel do pátého kola.

Velké vítězství posílilo morálku týmu a Arsenal se nalodil na vítěznou vlnu a vyhrál šest po sobě jdoucích zápasů, mezi nimiž bylo i páté kolo FA Cupu proti Chelsea.

Sezóna byla nakonec stejně neúspěšná. Tým nakonec skončil na druhém místě Premier League a ve finále FA Cupu prohrál s Liverpoolem dvěma góly Michaela Owena v závěru utkání.

 

Arsenal: Seaman, Dixon, Stepanovs, Adams, Cole, Lauren (Grimandi 67.), Vieira (Vivas 79.), Parlour, Pires (Malz 75.), Bergkamp, Wiltord Nevyužitá střídání: Manninger, Henry

 

/Arsenal.com, foto ilustrační/