Frimpong – Chci hrát za Ghanu

Emmanuel Frimpong jako teenager reprezentoval Anglii, ale doufá, že jeho reprezentační budoucnost je v týmu Ghany.

Silný záložník pomohl Arsenalu loni k vítězství v Youth FA Cupu, i když jeho progres v té době brzdilo zranění. Stále ale patří mezi nejlépe hodnocené klubové talenty. V květnu při zápase v Portsmouthu byl Frimpong na lavičce náhradníků prvního týmu a letos se zúčastnil všech třech kol Carling Cupu.

Osmnáctiletému záložníkovi se již podařilo obléknout reprezentační dres Anglie a reprezentaci, která jej přijala za vlastního, pomohl získat několik mezinárodních trofejí. I přes to, že již téměř dekádu tráví v Anglii, tak jeho srdce stále patří jeho rodné zemi.

“Vždy jsem říkal, že chci hrát za Ghanu. Cítím se bát Ghaňan,“ řekl Emmanuel pro Arsenal TV Online.

“Anglie udělala hodně pro mě i pro mou rodinu, ale neumím si představit, že hraji za Anglii, protože nejsem Angličan. Já jsem z Ghany.“

Pokud se bude Frimpong stále zlepšovat, tak by mohl být součástí zářné budoucnosti ghanské reprezentace. Ghana v neděli těsně podlehla ve finále Poháru Afrických národů Egyptu a v říjnu vyhráli mistrovství světa do 20ti let.

Seniorská reprezentace nyní směřuje svou pozornost na letní mistrovství světa v Jihoafrické republice, a ačkoli tento turnaj přichází pro Frimponga příliš brzy, doufá, že v týmu už zanedlouho bude.

“S hráči jako Essien a Muntari, nemyslím si, že mám momentálně šanci,“ směje se. “Snad bych mohl dostat šanci.“     

Arsenal.com