Fulham FC – Arsenal FC: Hodnocení hráčů

Hodnocení hráčů po dnešním zápase. Enjoy…

 

Szczesny- 8. Wojta dnes odpoledne předvedl velmi dobrý výkon. V první půli nás podržel a za celou dobu neudělal větší chybu. Vyzdvihnout musím i jeho rozehrávku.V době působení Olieho na hřišti na něj posílal jeden odkop za druhým. Z jedenácti rozehraných dlouhých kopů našel Olieho 9x. Jedinou výtku mám paradoxně také k jeho rozehrávce.  Ani dnes se nevyhnul situaci, kdy řešil rozehrávku až příliš fotbalově. Místo toho, aby poslal míč do desáté řady, tak ještě zbytečně vymýšlí. Dokud to vychází, tak je to v pořádku, ale…

Gibbs- 6. Kieran se svým výkonem řadí k těm horším z našeho týmu. Dopředu to nebyl jeho top výkon a ani dozadu se nevyvaroval chyb. Ač se Lukas celkem poctivě vracel, tak se s Kieranem nedokázali vhodně doplnit. Soupeř se párkrát tlačil do vápna právě skulinkami, které Kieran nechával.

Mertesacker – 7. Per odehrál další slušné utkání. V rozehrávce nechyboval a když bylo třeba, tak byl tam, kde má být. Navíc přidal jeden velmi dobrý zákrok, kdy svými „chůdami“ překazil nebezpečnou přihrávku soupeře. Zdá se mi, že na něj má kapitánská páska dobrý vliv. Jen tak dál…

Sagna – 6,5. Bacary je na tom podobně jako Per. Kdybych nevěděl, že jeho přirozená pozice je na kraji, tak bych to nepoznal. Toto „přeškolení“ nám tuto sezónu určitě přijde ještě vhod.

Jenkinson – 7,5. Carl na mě dnes zapůsobil. Byl to možná jeho nejlepší výkon, co se týká podpory útoku. Dříve na mě působil zejména svojí zarputilostí a slušnou obrannou hrou. Dnes ovšem předvedl, že má co nabídnout i směrem dopředu. Z naší obrany má jednoznačně nejlepší centry. Jediná maličkost, co mi u něj neseděla, byla ta křižná přihrávka „alá Beckham“.

Ramsey 7. – Aaron dnes nepodal tak dobrý výkon, jako proti „turkovi“. V první půli si dovolil tři nevynucené ztráty. Všechno to byly situace, kdy se místo rychlé rozehrávky, „mazlil“ s míčem a držel ho u nohy. Je mi jasné, že s rostoucím sebevědomím roste i jeho fotbalovost, ale na vlastní polovině by si měl dát větší pozor. Byla určitě škoda, že Aaron dostal dost brzy žlutou kartu a proto se musel po zbytek zápasu držet na uzdě. Nicméně i tak byl velmi často tam, kde měl být a odebíral míče soupeři.

Rosický – 7. Tomáš odehrál svůj lepší standard. Nebyla to taková symfonie kreativity, jako z konce minulé sezóny, ale i tak si připsal pár pěkných kolmic. Díky rozestavení, se dostával i do situací, kdy byl za Aaronem a připadly na něj tedy i defensivní úkoly. Co se týká samotných zákroků, tak ty byly často výtečné. Na druhou stranu na vlastní půli nedostupoval soupeře a ten se zbytečně dostával k nebezpečným střelám.

Cazorla – 8,5. Santi se dnes rozehrál až k výbornému výkonu. V první půli sice nebyl tolik vidět, ale i tak byl jedním z mála, kteří se osmělili ve střelbě. Ve druhé půli byl ovšem motorem naší ofenzívy. Hýřil skvělým pohybem a bylo ho plné hřiště. Po celý zápas ho zdobil skvělý dribbling a nápadité přihrávky. Někdy možná zbytečně dlouho otálí se střelbou, ale často pak vymyslí jiné dobré řešení.

Walcott – 7,5. Theo si dnes počínal velmi slušně. Nepouštěl se tolik do kliček jako v zápase  v Turecku a hned byl jeho výkon větším přínosem. Soupeř se po celou dobu musel mít hodně na pozoru před jeho rychlými výpady. Někdy se možná zdá jeho výkon sobecký, ovšem někdo to na sebe vzít musí. Theo dnes celkem často střílel a k jeho smůle si připsal „pouze“ asistenci. Vyšší známku nedostane za jeho obrannou činnost. Theo se prostě musí vracet ve vyšším tempu. Jeho bránění je spíš pozičního rázu. Dalším mínusem je to, že nedal gól. Příležitosti měl a zejména jedna z nich si zasloužila gólovou tečku.

Podolski- 8,5. MOTM. Lukas ode mne obdrží titul muže zápasu. Jeho výkon byl po celou dobu velmi dobrý. Na rozdíl od Thea je v obranné činnosti mnohem důslednější a to přidává jeho výkonu na komplexnosti. Muže zápasu si zasloužil zejména za své góly. Lukas má s Oliem nejlepší zakončení z našeho týmu a dnes to opět prokázal. Obě jeho střely skončily za gólmanovými zády. Kdyby byl sobečtější, tak si mohl připsat i třetí trefu, ale místo střely ve výtečné pozici volil nesmyslnou přihrávku.

Giroud- 8. Olie dnes zahrál také velmi pěkně. Po celou dobu pobytu na hřišti napadal rozehrávku soupeře. Při prvním gólu prokázal výbornou orientaci ve vápně a pohotové zakončení. Vyhrál spoustu hlavičkových soubojů a umožnil tak našemu týmu těžit z odkopů od brány. Za poslední tři zápasy to byl jeho třetí gól a já doufám, že mu jeho střelecká forma vydrží co nejdéle.

 

 

Wilshere – Slušný výkon plný nasazení. Určitě si však mohl odpustit ten „žlutý“ faul. Obávám se, že se letos nevyhne disciplinárnímu trestu za akumulované žluté karty.

Monreal – Nacho hýřil pohybem a byl tak platným náhradníkem.

Sanogo- Pro naší novou akvizici to byla ligová premiéra a nikdo asi nečekal žádný zázrak. Ustrašený výkon, který pramenil z hráčovi nervozity.

 

Dnes se mi náš výkon zamlouval. Směrem dopředu jsme byli dost nebezpeční. Zpočátku díky rychlým narážečkám a kolmicím. Později jsme zase vynikali v protiútocích. Směrem dozadu to sice nebylo úplně ideální, ale o moc lepší to s naší kreativní zálohou asi nebude. Soupeři si proti nám budou vytvářet šance ale pokud v jich zápase proměníme víc než oni, tak zvítězíme. Uvidíme jestli AW přivede klasického defenzivního záložníka nebo počká až se uzdraví Mikel…