Fungování Supporters Clubu AFC po třech letech života

Po matygolově shrnutí provozu Gunners.cz v loňském roce přicházím na řadu já s CZ a SK Supporters Clubem AFC (dále jen SC).

Základní informace o tom, jak a kdy SC vlastně vznikl, včetně seznamu členů, naleznete na těchto stránkách v sekci SC.

Stěžejní podmínkou pro účast v SC je platba členských příspěvků. Nejde o to, že by SC chtěl nějak vydělávat, ale provoz SC něco stojí a někdo to zaplatit musí. K tomu bych chtěl podotknout, že roční příspěvek 200,-Kč se mi jeví jako opravdu symbolický, platí od samotného vzniku SC a v dohledné době se jej ani zvyšovat nechystáme. V tomto případě platí, že v jednotě je síla a čím více nás bude, tím více korunek bude na účtu. Společné finance jsou využívány výhradně na výdaje spojené s provozem SC. Tedy především webhosting, provoz účtů, příspěvek na sraz SC a tipovačku, případně další… Členských příspěvků jsou zproštěni někteří vybraní (nejvytíženější) redaktoři.

K 1. 1. 2009 bylo na českém účtu SC 41.666 Kč a 71 haléřů. Slovenský zůstatek je 48 Euro. V hotovosti jsem napočítal 1322,-Kč.

Slovenský účet – to je novinka, která vznikla v loňském roce. Měla zvýšit komfort plateb pro slovenské členy a koneckonců ušetřit i mně práci. Myslím, že novinka se velmi osvědčila, a přestože zvyšuje náklady, určitě bude fungovat i nadále. A bude fungovat i díky Coolbangovi, který se o náš slovenský majetek stará, díky!

Možná by Vás zajímalo i to, jak vlastně probíhá taková objednávka SC v shopu na Arsenal.com se slevou 20%? Je to v principu velmi jednoduché, nicméně dost náročné na samotné provedení. Poslední objednávka byla bratru za 70000,- Kč a věřte, že není jednoduché toto obrovské množství zboží nejdříve zpracovat na papíře a po obdržení roztřídit a rozeslat. Předchozí objednávky (bylo jich šest) jsem rozesílal vždy já, a přestože byly objemem tak desetinové oproti té poslední, také daly pěkně zabrat a to mi s nimi pomáhala moje manželka, nejlepší ze všech, které tímto děkuji 🙂 A jelikož už jsme na to neměli nervy a už vůbec ne čas, řekli jsme si, že je řada i na ostatních. S poslední objednávkou mi pomohl DAN (díky moc!) a na tu další, jarní, se přihlásil TomasAFC. Další dobrovolníky rád uvítám… Na fotce vidíte loňskou letní „obálkovou“ zásilku – připravenou k expedici. Objednávka obsahovala pouze dresy, které se dají poslat v obálce.

SC je tu také od toho, aby pro své členy organizoval srazy. Ty proběhly vždy na přelomu června a července již čtyřikrát – v Pardubicích, v Olomouci, opět v Pardubicích a loni premiérově na Slovensku v Krakovanech. Účast i kvalita organizace každým rokem stoupá a pořadatel letošního srazu (Prague Gauner) v Bělé pod Bezdězem má laťku nastavenou hodně vysoko. Kdo nebyl na srazu, neuvěří… Bližší info o letošním srazu vyjde v samostatném článku. Na sraz bude opět vyhrazen tučný finanční příspěvek ze společných peněz, v žádném případě se nebude vybírat nějaké „vstupné“. Už teď ale očekávám na svém ICQ kvalitní nabídky na uspořádání srazu v roce 2010, abychom to na tom letošním mohli probrat. Mírnou výhodu budou mít tentokrát nabídky ze Slovenska, ale kvalita rozhoduje především!

Pro své členy SC pořádá i tipovací soutěž o ceny. Po různých peripetiích a začátečnických nemocech dospěla do podoby, ve které se zřejmě již moc měnit nebude. Myšleno výběrem zápasů, bodováním a cenami. Tipovačka se postupně stala prakticky nezávislou na klubovém účtu – vybírané startovné ve výši 200,- Kč na osobu je určeno na ceny a SC k tomu letos přispívá částkou cca 1500,-Kč.

Další obrovskou a pro členy asi nejpodstatnější výhodou pro členy SC je možnost objednávky lístků na Emirates Stadium. Podrobnosti samozřejmě najdete na Gunners.cz. Další poděkování tedy patří matygolovi a Onderovi, kteří se o zprostředkování vstupenek starají.

Tak to je ode mě asi vše, do Nového roku přeji všem členům SC (samozřejmě i ostatním) hodně zdravíčka, Arsenalu raketový start do druhé poloviny sezóny, tipérům šťastné tipy a nerozhodným pak, ať už na ten sraz konečně jedou! 🙂

P.S. Těm, co ještě dlužím peníze za nedodané zboží z objednávky, se omlouvám a slibuji, že je pošlu co nejdřív!

Za SC Vladimír Dudek alias princezna