Gabriel hráčem Arsenalu – první rozhovor

24letý Brazilec byl před malou chvíli potvrzen na oficiálních stránkách klubu.

Gabrieli, vítej v Arsenalu. Jak se cítíš?

Ze všeho nejdříve chci poděkovat Bohu za tuto příležitost. Je to další sen v mé kariéře, který se stal skutečností. Teprve jsem přijel ale už se cítím v Londýně jako doma. Jsem v TOP klubu a to mi dává více síly pracovat a pokračovat. Budu schopný překonat mnohem více ve své kariéře. 

Co víš o Arsenalu?

Vždycky jsem sledoval zápasy Arsenalu a vždycky jsem mohl vidět, že to je velký klub se skvělou infrastrukturou. Myslím si, že mě tedy moc nepřekvapil, protože jsem přijel do velmi velké infrastruktury. Je to obrovský klub a dokonce větší než jsem čekal. Jsem velice šťastný se vším – se všemi lidmi, co jsem tu zatím potkal.

Co tě nejvíce oslovuje? 

Přišel jsem z klubu, který v Brazílii není moc velký. Šel jsem do španělského fotbalu a byl to další splněný sen – hrát v Evropě. Před krátkou dobou jsem měl velkou touhu hrát v Premier League a od té chvíle jsem si  vzal do hlavy, že to opravdu chci. Musel jsem si promluvit s rodinou a řekl jsem jim, že to je můj sen hrát v Premier League. A nevím, dostal jsem telefonát – Arsenal mě přišel podepsat, takže jsem velice šťastný, že mi všechno vychází a všechno co jsem dělal mělo smysl. Dostat se sem do tak velkého klubu je tak potěšující. 

To je velmi dobré, opravdu se to stalo z ničeho nic?

Ano, v naší přípravě jsme hráli dva přípravné zápasy v Anglii a od té doby to začalo. Prostě jsem chtěl hrát tady v Anglii. Nepřemýšlel jsem nad žádnými týmy, prostě jsem věděl, že chci hrát v Premier League. Díky Bohu, přišel za mnou tento klub a můžou se na mě spolehnout, že tady každému pomůžu. 

Jaký měl vliv na tvé rozhodnutí přijít do klubu Arsene Wenger?

Pro mě to je něco velkého… přišel jsem na jeho žádost, trenérovu žádost. Požádal, aby mě podepsal a to mi dává více síly a vůle pracovat. Chápu, že je trénérem, který tu byl po mnoho let  a to je důležité nejen pro tým, ale i pro klub. Je to velmi důležité pro každého, kdo pracuje v klubu – mít trenéra jako je on. 

Co si myslíš o výkonech Arsenalu tuto sezónu?

Byl jsem svědkem několika zápasů a viděl jsem, že zde je místo pro zlepšení. Máme před sebou hodně k dobývání, protože Arsenal je velký klub a my musíme být vždycky na vrcholu. Myslím, že to je klub, který bude růst během sezóny a během let dokáže vyhrát  důležité trofeje.

Budeš bojovat o místo v týmu s hráči jako je Per Mertesacker a Laurent Koscielny. Jak vysoko je hodnotíš?

Jdu do velice velkého klubu a vím, že budu hrát se skvělými hráči. I když každého respektuji, budu bojovat o své místo v týmu. Vím, že to nebude snadné, musím ukázat můj potenciál. Musím ukázat, že se na mě může manažer spolehnout. To samé platí i pro mé spoluhráče. Budu pokračovat stejně jako celou svou kariéru. Vždycky jsem každého respektoval, abych se dostal tam kde jsem a chci více. 

Jak moc věříš, že Arsenal může bojovat o nejvyšší trofeje?

Vím, že máme skvělé hráče na vysoké úrovni, hráče kteří jsou opravdové hvězdy, protože kdyby to hvězdy nebyly, nebyli by tady. Arsenal je velký tým a vždy musí soutěžit o největší trofeje na světě. Musím to zopakovat – Arsenal musí bojovat o všechny nejdůležitější trofeje. 

Nakonec, máš zprávu pro fanoušky Arsenalu?

Přicházím do velkého klubu jako je tento a fanoušci můžou očekávat Gabriela, který bude pomáhat všem. Nepřemýšlejte o mně jako o indvidualitě, protože pro mě to není důležité. Starám se více o pomáhání týmu a mí spoluhráči si myslí to samé. Chci všem pomoct, takže fanoušci můžou očekávat Gabriela, který má spoustu vůle pomáhat týmu vyhrát důležité věci. 

 

 Zde si můžete prohlednout Gabriela v červeném dresu. 

/Arsenal.com/