Gabriel Martinelli přestoupil do Arsenalu

Mladý brazilský talent přichází z brazilského klubu Ituano Futebol Clube a s klubem podepsal dlouhodobý kontrakt. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 6 milionů eur.

Gabriel od svého debutu v 16 letech v listopadu 2017 vstřelil za svůj bývalý klub 10 gólů v 34 zápasech. Jeho talent neušel zrakům brazilského národního týmu, letos v květnu byl povolán na tréninkový kemp seniorské reprezentace před letošní Copa America.

Byl zvolen nejlepším nováčkem za rok 2019 a také součástí týmu roku soutěže Campeonato Paulista – fotbalové lize v rámci státu Sao Paulo.

Měl by se k týmu Arsenalu připojit pro nadcházející letní přípravu (s pracovním povolením nebude žádný problém, jelikož hráč má italský pas – pozn. red.).

Toto je jeho první rozhovor:

Dobré odpoledne Gabrieli, vítej v Arsenalu. Fanoušci Arsenalu jsou šťastní, že tu jsi. Můžeš jim říct, jakým jsi typem hráče?

Jsem hráč, který ze sebe vydává pokaždé všechno, hraji týmově a vždy se snažím vyhrávat zápasy a trofeje.

Snažíš se svou hrou napodobit některého hráče?

Snažím se hrát jako Cristiano Ronaldo. To je hráč, který tvrdě pracuje, neustále se snaží dostat na další level. Vždy usiluje o tituly a trofeje.

Jsou hráči, ke kterým vzhlížíš?

Vzhlížím ke Cristianovi Ronaldovi, Messimu a Neymarovi, jelikož to jsou hráči, kteří umí rozhodovat zápasy a jsou velmi profesionální, kteří se kompletně obětují pro fotbal.

Co ti přijde nejvíc vzrušující na této příležitosti hrát za Arsenal?

Sním o tom od dětství – stejně jako má rodina – abych hrál v Evropě za takový velkoklub, jakým je Arsenal. Hodlám využít této příležitosti.

Jaké to bylo obléknout poprvé dres Arsenalu?

Obrovský moment, jsem velmi vděčný za vše, jsem vděčný Bohu a pokusím se z toho vytěžit maximum.

Znáš historii Brazilců, kteří hráli za Arsenal?

Pár jich znám. Znám Edua, Denilsona a vím, že zde tvořili velkou historii. Hlavně Edu – byl jsem s ním v kontaktu v Corinthians, kde jsem působil. Vím, že zde slavili úspěch, ale totéž v reprezentaci. Pokusím se jít stejnou cestou.

Nedávno jsi trénoval s brazilskou reprezentací v přípravě na Copa America. Jaký to byl pocit? Jak jsi se dozvěděl o pozvánce?

Byl to úžasný pocit, splněný sen, mít možnost být vedle skvělých hráčů. Byl jsem doma, když jsem se to dozvěděl, a měl jsem ohromnou radost. Je to velká příležitost něco se naučit, užil jsem si to maximálně a musím poděkovat týmu, že mě přijali s otevřenou náručí.

/arsenal.com/