Gabriel na olympijské hry kvůli zranění neodjede

Nadcházející olympijské hry v Tokiu jsou pro A-tým Arsenalu až nečekaně relevantní událostí, se kterou bude muset i nadále vedení kalkulovat. Původně měli mít Kanonýři na turnaji až tři zástupce, aktuálně ale zbývá už jen jeden.

V prvotní brazilské nominaci na mnohými fotbalovými fanoušky i experty opovrhovanou akci se nacházel pouze stoper Gabriel Magalhães, nikoliv Gabriel Martinelli. Nakonec si ale oba role prohodí.

Dvacetiletý forvard byl dva týdny před turnajem donominován, zatímco o tři roky starší stoper z výběru vypadnul. Gabriel na Instagramu zdůvodnil svou neplánovanou absenci zraněním lehčího charakteru.

Dle mediálních spekulací, které však nejsou nijak potvrzeny, by se mělo jednat o tendinitidu, tedy zánět šlachy, kolene. Rehabilitaci údajně podstoupí už zpátky v severolondýnském Colney, kde se také co nejdříve připojí ke zbytku týmu do letní přípravy.

Z trochu jiného důvodu se své pozvánky na olympiádu zřekl také další stoper Arsenalu William Saliba. Francouzský reprezentant, jemuž se nepodařilo přesvědčit manažera Mikela Artetu, je prý blízko hostování v Marseille.