Gaela Clichyho neláká nabídka Barcelony

Gael Clichy sice uznává, že je polichocen zájmem Barcelony, ale zároveň ujišťuje, že doma je v Anglii a že se soustředí na vyhrávání pohárů za Arsenal.

Říká se, že úřadující evropský šampion z Barceolony zvažuje £10 mil. nabídku za 24 letého krajního obránce, jehož kontrakt končí v roce 2012. Zájem o Clichyho prý v minulosti projevil i Real Madrid a AC Milan. Od té doby ale Clichy změnil agenta za Darrena Deina, který mimo jiné zastupuje Cesca Fabregase a Thierry Henryho.

 

„Je skvělé, že se o mě zajímají týmy, jako jsou Barcelona nebo Real Madrid“, reaguje Clichy na zvýšený zájem.

„Všichni vědí, jak skvělé týmy to jsou, ale jediné co chci říct je, že zůstávám soustředěný na konec sezóny. Chci zde něco vyhrát. Stále mám kontrakt na další dva roky, takže to momentálně nepřipadá v úvahu.

Clichy do Anglie přišel pár dní po jeho osmnáctých narozeninách v roce 2003. Od té doby se vypracoval na pravidelnou oporu základní jedenáctky a jednoho z nejlepších levých obránců v Premier League. Zároveň je jedním z posledních „Invincibles“ a jedním z mála  hráčů, kteří s Arsenalem vyhráli nějakou trofej.

Také cítí ke klubu blízký vztah a připouští, že by pro něj bylo těžké opustit zem, která se pro něj stala domovem.

„Nemohu říci, že se cítím být Angličanem, protože by to mohlo někoho zarmoutit. Ale cítím se zde jako doma.“

„Kdykoliv navštívím svoji rodinu na dva týdny, musím se vrátit do Londýna, jakkoliv skvěle se tam cítím.“, dodává francouzský obránce.

Mezitím si Johan Djourou obnovil své zranění kolene, které ho vyřadilo na celou sezónu. Přišel tak o poslední zápas sezóny rezervního týmu proti Portsmouthu. Švýcarský střední obránce, který utrpěl poranění chrupavky v mezinárodním zápase v srpnu, si opět narazil to samé koleno, což ho vyloučilo ze včerejší výhry 3 – 0.


/London Evening Standard/