Gallas se pustil do kritiky spoluhráčů

Nezvykle ostré kritice podrobil poměry v týmu Arsenalu kapitán William Gallas. Fotbalisté se prý mezi sebou velmi často hádají, mladší hráči se navíc nedovedou vyrovnat s tlakem a nechtějí se obětovat pro úspěch mužstva.

„Chodí za mnou někteří hráči jako za kapitánem a stěžují si na jiné, pak se navzájem urážejí i na hřišti. Takové poměry nejdou dlouho vydržet,“ řekl ve čtvrtek novinářům Gallas. Výmluvným příkladem podle něj byla remíza 4:4 s Tottenhamem, během níž se hráči několikrát pohádali. „Největší problém tam byl o poločase. Ani jsem těm dvěma nejaktivnějším na to neměl co říct, nabádal jsem je jen k tomu, ať si to vyřeší po zápase,“ uvedl Gallas.

Sám se také dostal do jednoho konfliktu. „Nechci jmenovat, ale musím se bránit, jinak to bude celé na mne. Je mi jednatřicet a dovoluje si na mne hráč o šest let mladší,“ prohlásil roztrpčený Gallas.

I když je Arsenal v tabulce čtvrtý a na vedoucí Chelsea ztrácí devět bodů, na titul může podle Gallase zapomenout hlavně kvůli svému přístupu. „Musíme si uvědomit, že se na nás chce každý vytáhnout. Přitom nejsme dost stateční, jsme jen žoldáci, ne válečníci,“ řekl Gallas a vzápětí dodal, že tím míří především na mladší spoluhráče.

„Teď musejí ukázat svůj charakter a zároveň získat zkušenosti. Musím tento rok něco vyhrát. Chci vyhrát nějaký pohár. Arsenal musí vyhrát nějaký pohár. Arsenal snad čtyři roky nevyhrál žádnou trofej a pokud to takhle půjde dál, nezmění se to,“ řekl Gallas. Za vzor dal svému týmu Manchester United, který prý zapracovává mladíky do mužstva s větším citem. Nepřímo tím kritizoval i kouče Arséne Wengera, jeho reakce ale není známa.

/CTK/