Gazidis : Nebudeme utrácet ve velkém

alt

Sportovní ředitel Gunners v rozhovoru o přestupech, převzetích, Wengerovi a Fabregasovi

Ivan Gazidis upozornil fanoušky Arsenalu, že klub velmi pravděpodobně nerozbije pokladničku v tomto přestupovém období.

Manager Arsene Wenger řekl, že hledá na trhu nového útočníka, sportovní ředitel Gunners dodal, že finanční prostředky jsou k dispozici, ale nepůjde o ohromující částku.

Gazidis řekl, že „zdravý“ přestupový rozpočet je k dispozici, ale trvá na současné klubové přestupové politice – dokonce i v případě řešení současné krize v řadách útočníků.


„Nebudeme reagovat na krátkodobý tlak a nebudeme utrácet iracionální sumy peněz
, řekl Sky Sport News.

„Ale pokud najdeme toho pravého hráče, který by mohl do sestavy dobře zapadnout a přinést požadovanou kvalitu, zajisté budeme postupovat správně.

„Jsme v dobré (finanční) situaci, ale je třeba mít na paměti, že utrácení peněz za talenty, které mají ostatní kluby, není řešení pro každou situaci.“

Gazidis také rychle rozprášil spekulace, že Stan Kroenke je blízko oficiálnímu převzetí severolondýnského klubu.

Americký miliardář pomalu a vytrvale zvyšuje svůj podíl na Emirates, ale současné vedení oznámilo, že dává přednost „více-vlastnickému“ modelu.

„Nemáme žádné náznaky, že by se kdokoli snažil o převzetí klubu,“ řekl Gazidis.

„Znám Stana Kroenkeho ještě z dob než jsem přišel do Arsenalu; je stabilní investor, který myslí dlouhodobě.

„Chová se velmi vyrovnaně ke svým klubům, není egoistický chlap a nezasahuje do každodeních záležitostí. Myslím, že je spokojen se svojí investicí v Arsenalu.“

Gazidis má také dobré zprávy ze hřiště, informace spojující Cesca Fabregase a Barcelonu označil za čiré spekulace a očekává, že Wenger brzy prodlouží svoji smlouvu, v „přátelském a rázném“ duchu.

/skysports.com/