Gazidis – Přijde více posil, avšak Emery bude také rozvíjet mladé

Ivan Gazidis řekl, že toto léto můžeme očekávat více přestupové aktivity v rámci přestavby týmu, nicméně trvá na tom, že nový trenér Unai Emery bude taktéž dodržovat klubové hodnoty rozvojem mladých talentů.

Výkonný ředitel hovořil minulý týden na setkání s fanoušky, kde byl přítomen i nový trenér jakožto „speciální host“. Prohlásil zde, že nový tým zodpovědný za přestupy – od identifikace hráče až po podpis smlouvy s ním – zajistí, aby měl Emery přesně takové hráče, jaké potřebuje, zejména na postech, o kterých soudí, že vyžadují posílit.

Nyní se jedná skutečně o týmovou práci, co se týče způsobu identifikace hráčů a jak náš zájem dále posouváme. Unai je tohoto samozřejmě obrovskou součástí,“ řekl Gazidis.

Toto je teď nový způsob, jak věci děláme – s týmem těch nejpovolanějších odborníků, kteří se nějakou dobu usazovali v klubu.“

Unai je v centru tohoto procesu, co se týče potřeb týmu. Zatím jsme podepsali dva nové hráče a další budou následovat.“

Zároveň musíme pracovat s týmem, který máme, nicméně doufáme, že v době prvního zápasu této sezóny bude Unai mít takovou soupisku, se kterou nějakou dobu pracoval, a že bude vyvážená podle toho, co Unai usoudil, že potřebovala.

Gazidis také potvrdil, že nás čekají některé odchody a že bývalému trenérovi Sevilly, Valencie a PSG dal rychlokurz o klubových hodnotách.

Jednou ze zajímavých věcí na rozhovorech s Unaiem za poslední týdny bylo jeho soustavné zdůrazňování, že chce porozumět klubovým hodnotám,“ řekl.

Dnes jsme strávili hodinu hovorem pouze o hodnotách a co klub reprezentuje. Jednou z dlouhodobých klubových tradic je výchova hráčů a s tím má Unai zkušenosti ze své dosavadní kariéry.“

Za posledních pár let jsme strávili spoustu času v zákulisí rozvojem naší akademie. Nyní je naše akademie v Hale Endu k nepoznání od stavu, v jakém byla před několika lety.“

Takže zde máme skvělou energii, ne pouze v této místnosti s Unaiem, ale také napříč celým klubem.“

/arseblog.com/