Gervinho druhou oficiální posilou

Arsenal FC s potěšením oznamuje, že dokončilo přestup internacionála Pobřeží Slonoviny Gervinha, na dlouhodobý kontrakt za nespecifikovanou částku. 
Gervinho, 24, přichází do Arsenalu z francouzského celku Lille, poté co se podařilo dokončit papírování. Hráč Pobřeží Slonoviny loni pomohl Lille k zisku doublu z Lique 1 a Coupe de France, když vstřelil 18 branek v 49 zápasech. 

Sezona uzavřela dvě úspěšné Gervinhovi sezony, během kterých skóroval 36 branek v 93 zápasech za Les Gogues. Předtím než se připojil k Lille strávil 2 sezony v týmu Lique 1 Le Mans.

Na mezinárodní scéně Gervinho vedl tým Pobřeží Slonoviny jako kapitám na Olimpiádě v Beijingu a také reprezentoval svou zemi na Mistrovství světa 2010, kde skóroval dvě branky jen ve třech utkáních do kterých nastoupil z lavičky v kvalifikaci do finálových částí.. Do dneška nastoupil za Pobřeží Slonoviny k 27 zápasům, ve kterých skóroval 6 branek.

Útočník, který prošel stejnou akademií – ASEC Mimosas – jako Emmanuel Eboue, předtím než následoval jeho šlépěje a připojil se k Belgickému týmu KSK Beveren. Okamžitě se připojí k novým spoluhráčům k předsezonnímu tréninku.

Manažer Arsene Wenger řekl: „Gervinho je hráč, který může hrát na několika pozicích v útoku. Může hrát napravo, nalevo i na středu. Má kvality, které jsou pro mně důležité, jako jeho pohyb bez míče. Má kvalitní techniku, je dobrý ve hře jeden na jednoho, je silný a ve Francii byl nejlepším nahravačem v Lique 1 a vstřelil 15 branek. Myslím, že je velmi dobrým přírůstkem do našeho týmu.“

Po zkompletování přesunu ke Gunners řekl Gervinho: „Je to skvělý pocit být hráčem Arsenalu. Jsem velice šťastný. Vždy jsem snil o tom hrát za tento tým. Nyní jsem toho snu dosáhnul a jsem velice šťastný. Je to jeden z nejlepších dnů mého života.“

„Jsem šťastný, že mám šanci pracovat s Arsene Wengerem. Přišel jsem sem, protože věřím, že dokáže zlepšit mou hru a posunout mne na další level, ale nejdůležitější věc je, že přináším dost týmu za který hraju.“

Fotografie Gervinha v dresu Arsenalu najdete zde.

Zdroj: /arsenal.com/