GGM 06: Wiltordov gól znamenal zisk Double

Sylvain Wiltord nebude asi nikdy považovaný za klubovú legendu, ale ani nebude nikdy zavrhnutý do zabudnutia, pretože jeho gól zaistil klubu Double na Old Trafforde.

Sezóna 2001/2002 bola veľmi vyrovnaná a plná obratov, ale Arsenal si dokázal udržať odstup pred Manchestrom United a Liverpoolom, keď vyhral posledných 13 zápasov Premiership.

Mnohí závideli zverencom Arsena Wengera šťastie. Nakoniec, Arsenal vyhral Premiership, keď divákom predvádzal dynamickú a atraktívnu hru na rýchle prihrávky. Arsenal skóroval v každom zápase počas cesty k titulu Premiership.

Jedinýkráť bolo finále FA Cupu odohrané pred vrcholom sezóny. Arsenal porazil Chelsea 2:0 po góloch Raya Parloura a Freddieho Ljungberga a celý tím spoločne smeroval o štyri dni na Old Trafford, kde mu stačil získať bod, aby získal historicky tretí klubový Double.

Zverenci Arsena Wengera boli neporaziteľný na súperových ihriskách a taktiež ani raz neprehrali vo svojich nových zlatých dresoch. Táto štatistiky zostali naďalej platné aj po zápase na Old Trafforde napriek absenciám Tonyho Adamsa, Thierryho Henryho, Dennisa Bergkampa a Hráča sezóny- Roberta Piresa.

Arsenal kontroloval hru počas celého zápasu a nebolo žiadnym prekvapením, keď sa hostia dostali do vedenia 12 minút po začiatku druhého polčasu.

Parlour získal loptu, prihral ju Ljungbergovi, ktorý sa vrútil do pokutového územia a vystrelil. Loptu síce vyrazil Fabien Barthez, ale číhajúci Sylvain Wiltord dopravil loptu do siete. Tento moment zabezpečil Wiltordovi zápis do histórie klubu.

Gól odštartoval divoké oslavy vo všetkých puboch v Severnom Londýne, kde fanúšikovia Arsenalu sledovali zápas na veľkoplošných obrazovkách. Veľká vlajka „ Sekcia Šampiónov“ v hosťujúcom sektore na Old Trafforde hovorila sama za seba. Hráči Arsenalu v zlatých dresoch po zápase s radosťou šprintovali k svojim fanúšikom, aby si mohli vychutnať tento nádherný historický moment.