GGM 10: Víťazstvo 5:1 nad Interom

Asi málokto si pamätá, že Arsenal by bol vyradený z Ligy Majstrov,ak by prehral 25. Novembra 2003 na San Sire. + VIDEO

Proti Arsenalu boli mnohé zranenia hráčov, zahabujúca domáca prehra 3:0 na Highbury spred dvoch mesiacov a ešte 47-ročná domáca neporaziteľnosť Interu v Európskych pohároch.

Bola to hrdá a krásna noc pre zverencov kapitána Raya Parloura a fanúšikov Arsenalu, ktorí prišli podporiť svoj tím a postupne spievali „One-nil to the Arsenal“ až po „Five-one in the San Siro.“ Najväčšou hviezdou zápasu bol ale Thierry Henry.

Tento francúzsky útočník otvoril skóre zápasu v 25. minúte, ale Inter do polčasu vyrovnal po góle Christiana Vieriho.

Štyri minúty po prestávke znovu naviedol Arsenal na víťaznú cestu Freddie Ljungberg po Henryho prihrávke.

Po spracovaní Parlourovej hlavičky na polovici ihriska postupoval Henry bránený Javierom Zanettim sám na bránu. Thierry sa dokonale zbavil kapitána argentínskej reprezentácie a tvrdou strelou ľavačkou zvýšil na 1:3 pre Arsenal. Tento gól bol dokonalou demonštráciou Henryho schopností – rýchlosti, sily, technických schopností a chladnokrvného zakončenia.

Fanúšikovia Arsenalu sršali radosťou, keď mohli vidieť ako sa obrana Interu rozpadala na kúsky. Thierry Henry pridal ďaľšiu asistenciu a na 1:4 zvýšil Edu a gól na neuveriteľných 1:5 pridal Robert Pires.

Zverenci Arsena Wengera hrali výborne v Premiership, ale v pohárovej Európe sa im nedarilo. Toto bola perfektná odpoveď. „ Som veľmi hrdý na hráčov a na súdržnosť, ktorú predviedli.“ povedal Wenger. „ Ukázali sme svoj charakter. Urputne sme bojovali a využili sme svoje šance.“