GGM 12: Sunderlandov gól v posledných minútach finále FA Cupu

Arsenal prišiel na Wembley v Máji 1979 odčiniť šokujúcu finálovú prehru v FA Cupe proti Ipswichu Town
z roku 1978.

Spolu s Liamom Bradym, ktorý držal opraty Arsenalu v zálohe sa Kanonieri do polčasu dostali do dvojgólového vedenia. Brian Talbot. Práve jemu bol pripísaný prvý gól Arsenalu, aj keď Alan Sunderland ho v „závode o gól“ prekonal. Potom Brady poslal krížnu prihrávku na Franka Stapletona, ktorý dostal loptu za Garyho Baileyho.

Zápas sa schyloval k pohodlnému víťazstvu Arsenalu, ale päť minút pred koncom začala dráma. Gordon McQueen to celé začal, keď znížil na 2:1 a neskôr Sammy McIlroy vyrovnal na 2:2.

United hral svižne, Arsenal bol omráčený. Víťazstvo pre Neillových zverencov bolo takmer na dosah ruky, ale v tomto momente boli šance 50 na 50. Ale najkrajší moment tohto úžasného finále na seba zatiaľ nechal čakať.

Brady si spracoval loptu a bol odhodlaný poslať ju do bezpečia. Liam poslal loptu na polovicu
United, kde už na svoju šancu čakal Graham Rix. Spracoval si loptu a pustil sa do nádherného prieniku. Bola to krása.

Baileyho mylná predstava o šikovnosti Rixa a o zakončení sklzom Sunderlanda znamenalo
víťazný gól. Jeho oslava sa stala ikonickým momentom FA Cupu a niet sa čomu diviť.