Dva týždne potom, čo klub oslavoval svoj prvý titul v novej Premiership, pribudol ďalší dôvod na radosť v osudový deň na Wembley v roku 1998.

Vo finále FA Cupu nastúpili zverenci Arséna Wengera proti Newcastlu United.

Arsenal bol síce relatívne blízko k zisku trofeje, ale zverenci Kennyho Dalglisha boli proti.

Gunners vstrelili po jednom góle v oboch polčasoch, čo zabezpečilo klubu siedmy
zisk FA Cupu v histórii.

Prvý gól priešiel v 23. minúte. Obe mužstvá mali mnoho šancí, ale práve po prihrávke Emmanuela Petita na holandského krídelníka Marca Overmarsa padol gól.

Newcastle pohrozil hneď po prestávke, keď Alan Shearer a Nikos Dabizas boli blízko k vyrovnaniu. Ich šance boli 21 minút pred koncom zničené, keď sa Nicolas Anelka vyhol ofsajdovej pasci po prihrávke Raya Parloura a na malom priestore prekonal brankára Shaya Givena.

Parlour, ktorý bol vyhlásený za Muža zápasu za jeho neúnavný výkon takmer vstrelil gól, keď jeho strela skončila na bočnej sieti.

Konečný výsledok 2:0 znamenal pre Arsenal ocenenie najlepšieho tímu na Ostrovoch, čim sa len potvrdilo správne angažovanie Wengera na post manažéra v roku 1996. Tento Francúz prišiel ako neznámy manažér do Arsenalu a hneď v jeho prvej celej sezóny získal s Arsenalom druhé Double v histórii klubu.