GGM 19: Henryho hattrick pri rozlúčke s Highbury

7. Mája 2006 povedal Arsenal svoje posledné zbohom Highbury, svojmu svätostánku, ktorý Kanonierom slúžil 93 rokov.

V to popoludnie s ničivým napätím a takmer nekončiacou drámou si Arsenal zaistil
štvrté miesto a teda miestenku v Champions League víťazstvom 4:2 proti Wiganu,
na úkor odvekého rivala Tottenahamu Hotspur.

Povinnosť získať viac bodov v poslednom kole ako Tottenham začal pomaly premieňať
na realitu Robert Pires. Prekvapenie sezóny Wigan schladilo všetkých fanúšikov Arsenalu,
keď sa po góloch Scharnera a Thompsona dostalo do vedenia.

Znepokojeným ušiam Arsenalu sa dostalo zadosťučinenie, keď sa West Ham v zápase proti Spurs dostal do vedenia Ale do polčasu stihol Tottenham vyrovnať. Thierry Henry po 35.
minútach vlial novú krv všetkým priaznivcom Arsenalu, keď vyrovnal skóre na 2:2.

O chvíľa na Highbury doletela správa o tom, že Teddy Sheringham nepremenil penaltu v prospech West Hamu, ale Thiery Henry o chvíľu profitoval z Thompsonovej chyby a dostal
Arsenal do vedenia.

Kapitán Arsenalu skompletizoval svoj hattrick z penalty o 14 minút neskôr a legendárnym
bozkom na trávnik Highbury sa zapísal do histórie. O pár minút tribúny začali znovu burácať,
keď West Ham vstrelil druhý gól.

Zaverečné minúty boli plné radosti, úžasu, napätia a obáv. Záverečný hvizd odštartoval
záplavu emócií. Bol to zápas s číslom 2010, ktorý sa odohral na prekrásnom štadióne
Highbury a tento zápas bol teda posledným pokladom, ktorý putoval do truhlice spomienok.

„ Moja oslava hovorila za všetko.“ vyjadril sa Henry po zápase. „ Pobozkal som trávnik na rozlúčku. Highbury je proste jedinečné miesto.“