GGM 21: Bergkampov gól sezóny

Prinášam Vám ďaľší GGM…

Dennis Bergkamp vstrelil počas svojej kariéry v Arsenale mnoho krásnych gólov. Tento gól bol ale špeciálny, rovnako ako takmer všetký góly tohoto holandského kanoniera.

V neblahom prostredí Filbert Street v jeden neskorý stredajší večer sa stal Dennis
nedotknuteľným. Bergkamp sa pustil do boja s Leicestrom ozaj majstrovsky, keď vstrelil
hattrick. Napriek tomu Arsenal nevyhral.

Bergkampova strela v deviatej minúte sa zakrútila do horného rohu brány a Dennis zdvojnásobil vedenie Arsenalu až v šesťdesiatej minúte. Víťazstvo sa priblížilo na dotyk
ruky, ale Emile Heskey a neskôr Matt Elliott vyrovnali skóre zápasu.

Bergkamp mal ale na to iný názor. Po perfektne načasovanom pase Davida Platta sa stalo to čo nadlho ostane v spomienkach..

Bergkamp si spracoval loptu pravou nohou, v rýchlosti si prehodil ľavou nohou obrancu
Davida Platta a placírkou krásne umiestnil loptu vedľa beznádejného Kaseyho Kellera.
Bol to moment hodný futbalového génia.

O niečo neskôr Steve Walsh vyrovnal na konečných 3:3, čím zmaril Bergkampovi víťazný
gól, ktorý si plne zaslúžil. Bergkamp sa priznal, že tretí gól Leicestru považuje za najkrajší
v drese Arsenalu. Na svojej rozlúčke v roku 2006 sa vyjadril prečo.

„ Môjim najobľúbenejším gólom je hattrickový zásah proti Leicestru. Vo futbalovej kariére
sú momenty, ktoré si chcete najviac utkvieť v pamäti a toto bol práve ten moment.

„ Vo svojej mysli som to tak chcel urobiť a nakoniec som to dokázal tak ako som si to zaumienil dve sekundy predtým.“ dodal Dennis.