GGM 29: Grahamovi Gunneri si zabezpečili titul

Prinášam Vám ďaľší historický moment z éry Grahama…

Spomienky z dramatickej noci na Anfielde z roku 1989 boli stále pre fanúšikov Arsenalu aj Liverpoolu veľmi čerstvé.

6. Mája 1991 hostil Arsenal doma Manchester United o ôsmej hodine večer. Liverpool mal
nastúpiť v ten deň v poobedňajších hodinách proti Nottinghamu Forest.

Matematicky by to znamelo, že Arsenal by ani nemusel nastúpiť na zápas a vyhral by titul, ale
to by musel Liverpool v to dopoludnie prehrať. Tím Georga Grahama pred duelom na Highbury pozorne sledoval koniec zápasu v Nottinghame a Arsenal nemal byť prečo sklamaný.

V 64. minúte rozhodol Ian Woan z pokutového kopu. Liverpool prehral a Arsenal sa stal
majstrom. V tom momente začali oslavy na Highbury, ale z profesionálneho hľadiska
Graham nedovolil, aby hráči tento už rozhodnutý zápas neodohrali naplno.

Hráči počas nástupu na zápas z tunela zažili obrovský aplaus fanúšikov a aj hráčov United.

Arsenal sa dostal do vedenia v 19.minúte, keď Alan Smith skóroval po prieniku Leeho Dixona. Smith, anglický reprezentant, pridal druhý gól tesne pred polčasom po rohu Kevina
Campbella. Po tom ako Steve Bruce zahral rukou mohol Smith skompletizovať svoj
hattrick z penalty a stalo sa. Alan Smith si po tomto góle upevnil pozíciu na čele tabuľky
strelcov a získal Zlatú kopačku. Bruce nakoniec skorigoval na konečných 3:1, ale to
nezmenilo fakt, že Arsenal sa stal ligovým šampiónom.