GGM 39: Sedem nominovaných hráčov na zápas Anglicka

Tentokrát je to číslo 39…

V jedno hmlisté popoludnie 14. novembra 1934 odohralo 7 futbalistov Arsenalu prípravný zápas v základnej zostave proti svetovým šampiónom ,Taliansku.

Mimochodom, zhodou náhod zápas sa odohrával na Highbury a Anglicko v ňom zvíťazilo
3:2. Tento zápas bol zapísaný do histórie ako „Bitka o Highbury.“, kvôli tvrdým zákrokom
a mnohým zraneniam.

Frank Moss, George Male, Eddie Hapgood, Wilf Copping, Ray Bowden, Ted Drake,
Cliff Bastin, to boli nominovaní hráči. Hapgood viedol po prvýkrát Anglicko s kapitánskou
páskou a v tomto zápase si odbili svoj debut za Albion Drake a Male.

Cliff Britton, Jack Barker, Eric Brook a mladý Stanley Matthews, to boli ďalší štyria hráči, ktorí nastúpili v základnej zostave.

Taliansko hralo skoro celý zápas s desiatimi mužmi po tvrdom zákroku Drakea, ktorý
Montimu zlomil nohu už po dvoch minútach.

Po desiatich minútach Squadra Azzura prehrávala už o tri góly, po dvoch strelách do čierneho Erica Brooka a Teda Drakea. Hapgood opustil o 15 minút neskôr so zlomeným nosom po úderi lakťom od talianskeho hráča.

Hapgood sa síce vrátil do hry, ale Anglicko už bolo pod veľkým tlakom. Meazza v druhom
polčase vstrelil dva góly, ale brankár Arsenalu Moss udržal vedenie Anglicka mnohými
zákrokmi.

V Anglicku bol považovaný tento zápas za „skutočné“ finále majstrovstiev sveta.
Pre Taliansko to bol prvý zápas od víťazstva na Majstrovstvách sveta 1934. Anglicko ale
na MS, ale napriek tomu bolo považované za jedno z najsilnejších mužstiev v Európe.