GGM 48: Storeyho penalta udržala šancu na Double nažive

A máme tu ďalší diel GGM 50. Tento krát 48 viac v článku. . . .

Jazda za anglickým titulom sa stala omnoho napínavejšou, keď Liverpool v nadstavenom čase skóroval na Wembley. Ale Arsenal sa nikdy nedostal tak blízko premrhať touto šancou ako to
spravil v semifinále FA Cupu v Hillsborough 27. Marca 1971.

Stoke City v tú sezónu už porazili Arsenal 5:0 a boli blízko k druhému skalpu Gunners, keď
v zápase v Sheffielde už viedli 2:0. Arsenal dostal góly po chybách Denisa Smitha a neskôr
po hroznej spätnej prihrávke od Charlieho Georga.

Neskôr ale v zápase prišlo k obratu. Jimmy Greenhof, železný muž Stoke City, mal pre polčasom obrovskú šancu zvýšít vedenie na 3:0. Našťastie pre Arsenal neuspel.

Druhý polčas bol Arsenal „spasený“. Bertie Mee svojou taktikou naštartoval Arsenal a
po dlhom pase Raya Kennedyho bola obrana Stoke pôsobila zmäteným dojmom a hrdina Arsenalu Storey vstrelil gól.

Neskôr, v nadstavenom čase bol ironicky pre Stoke pridaný čas, kvôli zraneniu Georga, čo
zachránilo Arsenal. Po centri Franka McLintocka prekonal George Armstrong hlavou brankára Gordona Banksa, ale loptu na čiare rukou vyrazil obranca John Mahoney.
Nasledovala penalta pre Arsenal.

Hráči Arsenalu, ktorí hrali v žltých dresoch skákali od radosti – ale Storey nie. Mal veľkú
možnosť pokoriť veľkú brankársku legendu Anglicka Banksa a udržať tým šancu na Double
stále reálnu. Banks sa hodil po svojej pravici, ale Storey poslal jedenástku po jeho ľavej ruke úplne chladnokrvne. Zápas sa skončil remízou a nasledovala odveta tzv. replay match.

Góly Georga Grahama a Kennedyho boli víťaznými v zápase, ktorý sa hral o štyri dni neskôr
v Birminghame. Zbytok je už história, ale nebolo by to všetko históriou, keby Arsenal
nedokázal na Hillsborough odpovedať v posledných sekundách zápasu.