Giggs: Ramsey je budoucnost Walesu

Ryan Giggs naléhá na trenéra Walesu Johna Toshacka aby vybudoval tým na Aaronu Ramseym. 

Tuto sezonu, Ramsey „starý“ pouhých 17 let, zažil debut v národní reprezentaci a v Lize mistrů ve které skóroval jeho první gól v evropských soutěžích.

Bývalý kapitán Walesu Giggs si je naprosto jistý tím, že Ramsey bude hnacím motorem reprezentace Walesu po mnoho budoucích let. Ramsey se usadil minulou sezonu natrvalo s týmu Cardiff city ihned potom se stal terčem zájmů všech špičkových klubů Premier league jako jsou Manchester United nebo Sp*rs. Nakonec v tomto boji zvítězil Arsenal, který nabídl částku £5m.

Giggs o Ramseym řekl:

„Aaron Ramsey je základní bod a kolem něj se musí vybudovat budoucí reprezentace Walesu. Všiml jsem si ho už ve finále poháru. Jeho stabilita, dotek a práce s míčem a jeho jistota jako by říkal ´přihraj mi balón a sleduj co se stane´, to je úžasné.
To je to co hledáte na hráčích, když si je vybíráte. Jestli chce balón, jestli ho umí pokrýt. Pokud si uvědomíme, že má teprve 17 let je to něco neuvěřitelného.Když jste v jeho věku zlepšujete se každým zápasem a tréninkem, pokaždé když jdete hrát něčemu novému se naučíte.“

/BBC/