Gilberto a Hleb se rozhovořili o šancích Arsenalu v příští sezóně

Naši dva bývalí záložníci mají zřejmě v poslední době upovídanou náladu, a tak světu sdělili svoje názory na šance Arsenalu v příští sezóně. Hleb se opět vrátil ke svému způsobu vyjadřování, zatímco Gilberto Arsenalu jako vždy věří.

Gilberto věří, že Arsenal už zkrátka nějakou tu trofej v příští sezóně vyhrát musí, ale myslí si, že to pro jeho bývalý klub nebude zrovna jednoduché.

 

Brazilský hráč před týdnem ukončil svoje šestileté působení v dresu Kanonýrů a přestoupil do řeckého Panathiaikosu.

 

Mimo něj klub ještě v létě opustili Mathieu Flamini a Alexandr Hleb, a nejistá je i budoucnost Emmanuela Adebayora.

 

Hráči Arsenalu neměli možnost zvednout nad ruce žádnou trofej už tři roky, a Gilberto se obává, že by se to nemuselo podařit i v této sezóně.

 

Zkušený záložník důvěřuje mladým hráčům Kanonýrů, ale myslí si, že Wenger musí být letos  úspěšný alespoň v jedné soutěži, které se Arsenal zúčastní.

 

„To je to, čeho musí dosáhnout – začít vyhrávat trofeje.

 

Samozřejmě je na ně vyvíjen obrovský tlak, ale lidé nesmí zapomínat, že jsou stále velmi mladí, a můžou se ještě v lecčems zlepšit, ale bude pro ně hodně důležité to, jestli se jim letos podaří něco vyhrát.

 

Jsem si jistý, že všichni v Arsenalu, Arsene, jeho tým a hráči udělají maximum pro to, aby se tak už letos stalo. To je jejich cíl, a to se nezmění.

 

Ale bude to opět velmi těžké. Nebude to zdaleka jednoduché, protože ostatní týmy jsou silnější než loni, a Arsenal čeká velmi náročná sezóna, ale jsem si jistý, že to zvládnou. Doufám, že letos nějakou trofej vyhrají.“

 

Gilberto by se letos mohl střetnout se svými bývalými spoluhráči v zápasech Ligy Mistrů, pokud bude Panathinaikos vylosován do stejné skupiny jako Arsenal.

 

„Doufám, že se to nestane, ale myslím si, že jestli se to stane, bude to pro mě velmi emotivní, protože by se to stalo hned v první sezóně potom, co jsem je opustil.

 

Je ale možné, že se to stane. Musíme s tím počítat, ale oba týmy se napřed musí kvalifikovat skrze předkolo. Jsem si jistý, že se to Arsenalu podaří, a Panathinaikosu taktéž. Uvidíme po losu.“

 

Běloruský internacionál dokončil svůj vysněný přestup na Nou Camp minulý týden a Arsenal za něj měl vyfasovat 11,9 miliónů liber.

 

Hleb přestoupil do Arsenalu v roce 2005 ze Stuttgartu, ale těžce si podle svých vlastních slov zvykal na životní styl Londýna.

 

27-letý hráč, který je momentálně ze svými spoluhráči z Barcy na předsezónním soustředění ve Skotsku, včera vyzdvihoval úlohu Arsene Wengera v Arsenalu.

 

A nyní Hleb varoval svůj bývalý klub před odchodem Wengera a prohlásil, že Arsenal budou čekat těžké časy, pokud odejde.

 

„Wenger je pro Arsenal vším. Pokud Wenger zůstane, bude hrát Arsenal vždy ten nejlepší fotbal.

 

Ale teď je to pochopitelně velmi těžké, protože se v Arsenalu pár věcí změnilo. Až odejde, bude Arsenal procházet velmi krušnými časy.

 

Hleb také prohlásil, že by bylo “fantastické“, pokud by se k týmu Barcy připojil jeho bývalí spoluhráči, Cesc Fabregas a Emmanuel Adebayor, a také pochybuje o politice Arsenalu ohledně prodávání hráčů.

 

„Adebayor a Cesc jsou fantastičtí hráči. každý klub na světě by je chtěl mít ve svém týmu. Pro mě by bylo naprosto fantastické, pokud by se připojili k mužstvu Barcelony.

 

Tito dva fotbalisté by do klubu přinesli důraznost a svoje úžasné nadání.

 

Pokud by odešli, pro mě a pro Barcu by to bylo naprosto fantastické.

 

Někdy si myslím, že Arsenal ani nechce ve svém týmu udržet své hráče.“

 

/skysports, teamtalk/