Gilberto: Rád bych zůstal v Arsenalu do konce kariéry

 Brazilský středopolař a jeden z vůdců týmu se rozpovídal o svém vztahu ke Gunners, plánech do budoucna, předsezonních ambicích a odchodu Henryho.

Gilberto je velmi vděčný Arsénu Wengerovi za to, že mu dal na začátek sezony třítýdenní volno poté, co absolvoval jako kapitán Brazílie náročné Copa America. "Je to pro mně moc důležité a jsem rád, že to Arsene vidí stejně. Věřím, že mi tohle volno pomůže a vrátím se na trávníky ve výborné formě. Na Premierleague musíte být fyzicky velmi dobře připraveni, jinak je zle…"

 A jak bude podle našeho loňského kapitána vypadat Arsenal po odchodu Henryyho a Ljungberga? "To, co dělalo Arsenal Arsenalem v minulých letech, byla skvělá parta v kabině. Henry a Ljungberg jsou sice skvělí hráči, ale my už na ně a na minulost vůbec nemyslíme. Chyby, které jsme udělali u odchodu Patricka Vieiry před dvěma lety, už nechceme opakovat." Na otázku, zda už byla ta pravá doba pro prodej TH, odpověděl Brazilec vyhýbavě: "To není otázka pro mně. Mohu jen Thierrymu popřát vše nejlepší v jeho další kariéře. Je zkrátka pryč a je na nás, abychom se s tím vyrovnali.

 A co Freddie, který prohlásil, že Arsenal už nemá ambice hrát na špičce ligy? "Buďte si jistí, že naše ambice jsou každý rok stejné, nic se na tom nezměnilo ani letos. Hráči hrozně moc chtějí Arsénovi oplatit důvěru, kterou do nich vložil a podpořit ho v jeho velkém úsílí být opět úspěšným týmem."

 Zůstane AW? "Arséne je symbol a nejdůležitější člověk v klubu. My všichni – hráči – si moc přejeme, aby tu byl tak dlouho, jak jen to půjde."

Čeho si upřímně myslíte, že může Arsenal letos dosáhnoout? "Prvním cílem je dobrý start do Premierleague a postup z předkola Ligy Mistrů. Já v náš tým věřím, zejména když vidím, jak mladí hráči postupně získávali potřebné zkušenosti. Jsem přesvdčen, že můžeme hrát s každým."

 A jak to vypadá s vámi? (mluví se o zájmu Juventusu) "Arsenal je klub, který mi dal šanci hrát mimo Brazílii. Po celou dobu jsem v Londýně moc šťastný. Vyhrál jsem tu mnoho trofejí, zahrál si i finále CHL. Byla by pro mne obrovská čest, pokud bych zde mohl zůstat až do konce kariéry."