Gilberto: úspěch je v našich rukou

Gilberto věří, že Arsenal pořád drží úspěch ve vlastních rukou.

Svěřenci Arséna Wengera sice vypadli v minulém týdnu z obou pohárů, ale přes víkend upevnili svou pozici na posledním postupovém místě do Ligy mistrů výhrou 2-1 nad Readingem a tlačí se na Liverpool, který je před ním.

Samozřejmě, Arsenal má stále ambice v Evropě a ve středu se očekává nervy drásající bitva na Emirates Stadium. PSV totiž přijede s velmi důležitým náskokem 1-0 z předchozího zápasu.

Je zřejmé, že vypadnutí Arsenalu by bylo ztrátou posledního možného úspěchu v sezóně…Nicméně Gilberto argumentuje, že pouze samotný tým drží klíč ke svému vlastnímu osudu.

,,Uvědomujeme si, že máme na to postoupit. Zbytek sezóny je v našich rukou a když jste v takovéhle situaci, tak víte, že s tím můžete něco dělat. Všechno je teď jen na nás. Chceme jen bojovat a hrát na vítězství."

,,Nebude to jednoduché, musíme ovšem hrát jako proti Readingu a bojovat o každý balon 90 nebo 95 minut, když to bude nutné."

,,Byla na nás trochu deka a byli jsme frustrovaní z předchozích výsledků. Nasazení v předchozích zápasech bylo vždy jen to nejvyšší, ale až výhra nad Readingem nám zvedla náladu před nadcházejícím zápasem."

,,Bude to velký zápas, protože jestli prohrajeme, přijdeme tak o možnost získat v této sezóně nějakou trofej.

Gilberto byl součástí týmu, který v předchozím zápase prohrál na Phillips Stadium 1-0, na hře ovšem viděl pozitiva.

Víme, že nad nimi můžeme vyhrát, protože jsme u nich hráli dobře, pouze výsledek tomu neodpovídal. Když jsme hráli u nich, naprosto změnili svůj styl hry, viděli jsme několik jejich zápasů na videu a najednou jsme tak trochu nevěděli co hrát. Čekali až na naši chybu a nehráli tolik útočně, jak jsme čekali. Dali nám gól a my jsme neproměnili šance – musíme být trpěliví.