Giroud o odchod nepožádal, prohlásil Wenger před Swansea. Ohledně Aubameyanga stále mlží

V pátek se konala tisková konference, na které Arséne Wenger mimo jiné odpovídal:

na situaci ohledně Aubameyanga…
Nemůžu vám o tom říci více. Nemáme nic, co bychom mohli oznámit. V současné chvíli zůstáváme na stejném místě. Udržíme si své hráče. Přišli jsme o Alexise, ale došel k nám Mkhitaryan, takže naše sestava zůstává stabilní. Přihodí se ještě něco? Momentálně to nevím. Je to neustále možné, ale jsme daleko od toho, abychom byli blízko.

na to, zda je stále zájem o Aubameyanga…
Nemůžu vám dát žádné konkrétní jméno. Přivedeme někoho? Je to možné, pokusíme se o to, ale nyní nejsme blízko podpisu žádného hráče.

na to, zda byl Giroud zahrnutý v nějaké nabídce…
Ne.

na to, zda by Giroud mohl odejít v souvislosti se spekulacemi ohledně Chelsea…
Chci, aby Olivier zůstal. Jak jsem vám říkal, pokud nikdo nepřijde, nikdo také neodejde. Možná jeden dva mladí hráči na hostování. (Arsenal v pátek oznámil hostování Bena Sheafa do Stevenage (League Two) – pozn. překl.) Zkušenější jádro sestavy ovšem zůstane. Mohlo by se to změnit jen v případě, že by někdo přišel.

na to, zda Giroud požádal o odchod…
Ne. S Olivierem Giroudem mám neustálou rozpravu a o situaci mluvíme hodně. Letos odehrál mnoho zápasů, jelikož zasáhl do utkání Evropské ligy a také se zúčastnil duelů v Premier League, ve které pro nás vstřelil důležité góly. Je pro nás důležitým hráčem, každý chce, aby tu zůstal. Olivier je v klubu vysoce respektován. Zajisté dostane více příležitosti. Mohl by odejít jen ve chvíli, kdyby k nám někdo došel.

na to, že rozhodnutí Girouda možná ovlivní Mistrovství světa…
Je to podobná situace jako u Thea Walcotta, je to srovnatelné. Přišli jsme již o Thea, ale ztratit Thea I Oliviera bez náhrady by bylo už příliš. Jednalo by se už o velký odchod TOP hráčů.

na to, zda se už těší na konec přestupového okna…
Těším se na konec každého přestupového okna.

na to, zda je to náročná práce…
Není to náročné, je to znepokojující. Jsme zde od toho, abychom pracovali. Je to naše zaměstnání a chceme ho dělat kvalitně. Nestěžujeme si na něj, ale pouze chceme dávat energii do našeho týmu a celé šatny. Soustředím se na další zápas. Čím déle je přestupové okno otevřené, je to náročnější spíše po mentální stránce než pracovní. Neděje se tomu tak však vždycky.

/arsenal.com/