Giroud po zápase s Crystal Palace

co mu blesklo hlavou zrovna v tu chvíli…
Šel jsem na první tyč a Alexis to dal trochu za mě, zkusil jsem to trefit patičkou a měl jsem neuvěřitelné štěstí. Bylo to jen o štěstí. Neměl jsem zrovna dobrou rovnováhu. Byl to skvělý pocit, navíc jsem chtěl už od první minuty dát branku z centru a tenhle byl trochu krátký.

zda předvedl někdy něco podobného…
Ne, ne. Vůbec ne.

zda myslel na branku Mkhitaryana…
V takové pozici nejde dělat ani nic jiného, měl jsem štěstí a je to pěkné jak pro mě, tak pro tým. Myslím, že to je můj nejlepší gól.

o jeho pohledu na branku… (odpovídá Hector Bellerin)
Nemohl jsem tomu věřit, proto jsem taky hned běžel za ním. Je to skvělý gól. Viděl jsem Olieho dělat podobné věci na tréninku, takže vím, čeho je schopný. Samozřejmě jsme byli taky šťastní, protože to byla první branka zápasu, měli jsme velké držení míče, spoustu šancí, takže bylo fajn jednu konečně proměnit.

o zápase proti Bournemouthu…
Musíme pokračovat v dobrých výkonech a udržet se na této vlně. Týmy na špici si vedou opravdu dobře, mají všichni dobré série, takže my na to potřebujeme zareagovat a vyhrát první zápas v novém roce je vždy příjemné.

zda viděl Mkhitarianův gól…
Ano, možná mě inspiroval. Ještě jednou, je to jediná věc, kterou můžete v tu chvíli dělat. Je to dobré pro mě i tým, protože jsme chtěli nový rok dobře odstartovat.

o jeho konverzaci s Yohanem Cabayem…
Řekl jen to, že dneska opravdu mrzlo, to je vše.

o druhé brance…
Chtěli jsme co nejdříve přidat i druhý gól a před poločasem jsme tlačili a tlačili. V poslední době se nám po návratu ze šatny moc nedařilo, takže bylo příjemné rozhodnout zápas chvíli poté. Pak už jsme drželi míč na svých kopačkách.

co musíme udělat, abychom snížili manko na lídra…
Nadále vyhrávat. Musíme doufat, že i týmy na čele budou ztrácet body a my zase potřebujeme opět vyhrát. Potřebujeme zůstat soustředění, udržet se na dobré vlně a za pár zápasů nás čeká jeden z těch nejdůležitějších, proti Chelsea. Chceme do té doby vyhrát každý jednotlivý zápas, na Stamford Bridge to pak bude o to větší zápas.

/arsenal.com/