Golman Szczesny vyhlíží šanci v Carling Cupu

Wojciech Szczesny si dává za cíl Carling cup po obdivuhodném působení v přípravě.

Mladý polák byl půl roku mimo díky zlomenině obou paží po nešťastném tréninkovém incidentu z minulého října. Avšak když je teď plně zdráv, může tento 19-tiletý mladík pokračovat v nepochybném růstu.

Zajímavé výkony v U-18 a naší rezervě mu vynesly místo na lavičce v posledním kole minulé sezony – vítězství 4-1 se Stoke.

Další zkušenost s prvním týmem měla přijít společně s místem na soupisce pro každoroční soustředění v Rakousku. Tam se Szczesny objevil ve všech třech vyhraných zápasech, kdy nedostal ani jeden gól ve svých odchytaných 135 minutách.

Nyní povzbuzený vírou v něho vloženou vyhlíží ten nejvyšší cíl – Arsenal’s No 1.

„Chci přesvědčit manažera, aby mi dal šanci v Carling cupu,“ řekl Szczesny pro arsenal.com. „Potom je můj hlavní cíl stát se v Arsenalu jedničkou.

„Chci nastupovat každou sobotu, musím postupovat krok za krokem. Osobně se domnívám, že můj vývoj byl doposud velmi dobrý takže si snad povedu i nadále dobře a chopím se své příležitosti.

„Chci si projít každým stupněm: minulý rok jsem postoupil z U-18 do Rezervy, tento rok jsem dosáhl prvního týmu.

„Dostal jsem od bosse několik šancí a vím, že to byla má šance přesvědčit ho, aby mi dával ještě víc příležitostí. Myslím, že jsem si počínal dobře. Udržel jsem čisté konto po celou přípravu a nyní mu chci ukázat, že jsem dobrý golman a že se na mě může spolehnout.

„Dává mi to hodně sebedůvěry a víry, že se bossovi líbím a že věří, že mohu být dobrý golman.

„Myslím si, že jsem připraven na první tým. Jsem sebevědomý. Nikdy jsem nehrál na nejvyšší úrovni, ale mentálně jsem na to připraven.“

/arsenal.com/