Gooners on Tour: CMIXY na Hullu

Zdravím všechny fanoušky,

díky Gunners.cz jsem si mohl splnit sen a zaletět se podívat do Londýna na můj nejmilovanější klub ARSENAL  FC. Aby toho nebylo málo, tak jsem splnil sen i svému nastávajícímu tchánovi, který se chtěl podívat v Anglii na fotbal. Samozřejmě jsme museli  navštívit  Emirates stadion.

Vybral jsem zápas Arsenal  FC vs Hull City, zaplatil členské příspěvky a očekával, jak to s lístky dopadne. Tři týdny do výkopu mě ve schránce čekalo milé překvapení v podobě dvou lupenů J

Nakonec jsme přibrali ještě přítelkyni, nastávající tchýni a mamku, hold starci ještě v Londýně nebyli, tak proč to nesfouknout všechno v jednom víkendu. Letěli jsme z Brna Ryanairem. Malá rada, letenky si tiskněte vždycky jednostranně, jinak vás čeká nemilé překvapení jako nás, kdy nám letuška utrhla spodní část, tím pádem na zpáteční cestu jsme museli vyřešit tisk zpátečních letenek. Nakonec nám je vytiskli v hotelu, ale v kvalitě jak z osmi jehličkové tiskárny, tudíž nám je čtečky na letišti nechtěly vzít J Znovu vytisknutí letenky přímo na letišti si Ryanair účtuje 75 liber. Po domluvě na přepážce Ryanairu nás nakonec pustili.

 Dopravu z letiště na hotel, jsem po přečtení několik doporučení, řešil taxíkem a to společností Radtransfer, kterou vlastní Češi a většina řidičů jsou Poláci, takže se v pohodě domluvíte i česky. Doprava stála 78 liber. Je to dražší, ale pro 5 lidí to není až zas tak strašné. I cestu zpět jsme museli řešit stejně, protože čas letu byl 7:35hod což je opravdu brzo, raději všem doporučuji se vyhnout letům v brzkých ranních hodinách.

Den „D“ V sobotu ráno jsme vyrazili všichni na prohlídku Londýna, my s tchánem jsme se kolem poledne odtrhli, nasedli na Piccadilly line a nabrali směr stanice Arsenal.   Nákupy suvenýrů jsem nechal až po zápase, což byla chyba, cca 1/5 fanoušků měla totiž  stejný nápad. Tudíž fronta u pokladen byla jak za komunistů na banány.

Každý zná průběh zápasu, takže k zápasu jenom tolik: Alexis je neskutečný dříč a musí mít tak troje plíce, Dany je opravdu hodně silný útočník, je mu hodně těžké odebrat míč a mladý Hector na mě udělal opravdu velký dojem, na svůj věk hrál opravdu dobře.  Myslel jsem si, že atmosféra bude chladná až mrtvá, jak si plno fanoušků stěžuje a proto jsem byl mile překvapený, jak se pořád fandilo, skandovalo a tlačilo mužstvo aspoň do vyrovnání. Což se nakonec podařilo. Tchán byl tak nadšený, že nemohl vůbec mluvit a to bylo k nezaplacení. Atmosféru jsme opravdu nasávali plnými doušky, po zápase nás museli stevardi vyhazovat, jinak bychom tam myslím seděli ještě dnes!

A za to všechno bych chtěl poděkovat všem, kdo se stará o fungování gunners.cz a celého supports clubu. Hned po zápase jsme si řekli, že na jaro letíme znovu, tentokrát bez bab jenom za fotbalem J

                                                                                                                                             CMIXY

PS: Po příletu do Londýna doporučuji zakoupit Oyster card na dopravu metrem a autobusem. Platí se záloha 5 liber, nabijete si to podle sebe. Tato karta vám hlídá, aby jste nezaplatili víc než cenu denního lístku a máte levnější jízdné. Třeba autobus normálně stojí cca 2,4, ale při použití Oyster jenom 1,4 liber. V metru to funguje tak, že kartu přiložíte ke čtečce jak při vstupu tak výstupu ze stanice metra. V autobuse jenom při nástupu. V metru lze použít i bezkontaktní VISA kartu místo Oyster card, ale nevím, jak je to potom s celodenním lístkem atd. Při vrácení karty vám vyplatí i zbytek peněz co jste neprojeli