Gooners on tour: Dano, Martin, Kubajz a Mates na Dortmundu

AFC-BVB

Znáte to. Takhle jednou u piva jsem nadhodil, že bychom si mohli znovu zaletět do Londýna na náš milovaný Arsenal. 3 roky jsou přece dlouhá pauza.

 První problém. Na koho? Brácha chtěl Andrlecht. Hlavně kvůli současné formě AFC. „Chci konečně vidět nějaký gól na Emirates.“ Pádný argument. Naposledy březen 2011: AFC-Sunderland 0:0 (i když AA dal gól, který neuznali pro údajný ofside). Takže chápu. Bohužel nemůžu. Přemlouvám zbytek. OK, jedeme na Borussii. První obava – to dostanem na prdel. Hmm, kdo ví.

No a už to jelo. Žádost o lístky (díky moc kluci z gunners.cz!!!), letenky, bus z letiště, ubytko. No, všechno zařízeno, snad. V úterý letíme večer z Ovy (kdo neví – z Ostravy). Místa asi jako v dobytčáku. Bus na Victorii a hurá do hostelu. Večer klasika – Big Ben, Westminster, Buckingham, atd. atd. atd. Samozřejmě myšlenkama už sem byl naprosto jinde. Pivko.

Ráno a dopoledne si nějak nevybavuju. Všechno se upíra na večer. Z fotek se dozvídám, že sme byli…a jooo Greenwich a National History Museum. No co. Pak zpátky na hostel. Pivko. A hurá ke stadionu.

Stanice Arsenal. Burger u číňana, asi 100 metrů když vylezete, tak vlevo ;-). Odznáčky do sbírky. Všude červeno-bílá. Paráda. Pivko? Obcházíme stadion, Armoury, sochy, děla. Pak fans BVB. Trochu strach. Přetlačovaná černožlutých magorů z Němec s hrstkou londýnských strážců pořádku. A.C.A.B. No rychle dál. Honem na tribunu. Další pivko? Tady už ne L. Rozcvičení. Sestava je už jasná. Stadion se pomalu zaplňuje. Fans Dortmundu pod námi. 90 minut skandování, skákání a nahých tlustých těl.

Úvodní hvizd. Ještě stále se dívám, že místa v prvních řadách hned u trávníku jsou prázdné. Kre*éni. Kdybych tam mohl sedět já, tak jsem tam asi 24/7. Sanogo. Cože? Cajk. Příjemné překvapení. Fandíme, sledujeme super fotbal a užíváme si atmosféru. No a jak to dopadlo, už víte. My si dali pivka na hostelu a ve čtvrtek letěli zpět do Ovy (už víte, že?).

Jestli jste se dostali až sem, tak Vám moc dík. Každopádně neváhejte, a pokud si chcete taky splnit svůj sen, tak s chutí do toho. Zas tak složité to není ;-).

COYG!!!
Mates alias Mr.Crown

a pár fotek na závěr…

 

Trošku odreagování před zápasem.

Tak tady jsem už netrpělivostí doslova vibroval.

Po zápase….fakt nevím, kdo je ten vpravo dole 🙂