Gooners on tour: echinak a cimi na United

Na začátek musím již tradičně poděkovat DANovi za lístky, bez něho by se nic z tohoto životního zážitku nestalo a já bych se tak neměl čím chlubit v hospodě.

Po pár letech ve fanclubu jsem usoudil, že konečně nastal ten pravý čas na návštěvu opravdu velkého zápasu. Chelsea a Liverpool už jsem viděl na Spartě, takže zbývaly kluby z Manchesteru. Podle rozpisu mi termínově vyhovoval United a tak bylo rozhodnuto. Radou pro nováčky budiž to, že Ryanair momentálně létá do Londýna i zpět dvakrát denně – ráno a večer, což znamená, že vyšší cena letenek může případně kompenzovat drahý hotel.

O víkendu se v Londýně hrálo ještě mistrovství světa v rugby, a to konkrétně nejočekávanější zápas skupin Anglie – Austrálie. K tomu ještě NFL in London a město bylo přecpané k prasknutí. Cestu na stadion jsme tak zvolili netradiční, přes Highbury&Islington, už i kvůli dopravní dostupnosti z předchozí akce – Camden Lock Market. Sice to byla delší procházka, ale ulice byly plné fanoušků, kteří popíjeli a jedli v místních pubech, takže určitě doporučuji, daleko lepší než se mačkat v metru.

Samotný zápas se dá shrnout asi dvěma slovy: „krátké galapředstavení“. Bylo neuvěřitelné, jak energický a hladový byl celý tým gunners, na všech hráčích byl vidět zápal do hry a jejich chuť zvítězit. Přesto musím jednoho plejera vyzdvihnout. Alexis Sanchez. Wow, to co předváděl, bylo opravdu famózní. Jeho přístup by se dal popsat i jako „nadrženost“, protože se pořád hlásil o balón, pořád něco zkoušel vymýšlet a neustále se snažil hrát. No, jak jsem si tak užíval parádní výkon celého týmu, najednou byla 20. minuta a na světelné tabuli svítilo skóre 3:0. Průběh zápasu a střelce všichni znáte, stejně tak to, že v tu dobu taky zápas skončil. I když se ale prakticky už jenom dohrávalo, tak jsem si aspoň užíval ten pocit, že jsem u toho, když jsme znectili United. Škoda ještě břevna želvy nindži v posledních minutách, ale i tak byl výsledek velice hezký. Jo a na zápase se byli podívat i herci Švehlíkové.

Na závěr snad už jenom dodám přání, aby se podařilo výkon zopakovat i proti Bayernu Mnichov.

/echinak/