Gooners on tour: Honza a Tomáš na Liverpoolu

V prvé řadě bych rád poděkoval SC, že jsem znovu mohl vyjet do Londýna a dostat se na Emirates.

Na stadion jsem se s kamarádem vrátil po březnové návštěvě a nezdaru v Evropské lize se Sportingem.

Tentokrát jsme zkrátili návštěvu na nutné minimum. Přiletěli v sobotu odpoledne do Lutonu, vlakem do Londýna, krátká večerní obchůzka a pivo. Koukli na sobotní zápas FA Cupu a byli natěšení na další den.

Neděle čeká nás zápas proti Liverpoolu, už do Londýna jsme letěli s tím, že nic jiného než výhru Arsenalu ani nečekáme.

Každopádně den jsem zahájili v Borugh marketu kávou a snídaní, obchůzka na Tower Bridge, London Bridge poté obhlídka řeky a zpět na Borough market na street food na oběd.  Po obědě jsme již vše upínali k zápasu, autobusem jsme odjeli do čtvrti Arsenalu, kde jsme napřed omrkli legendární Highbury, místo kterého dnes již stojí byty a místo hřiště, kde se proháněla jedna legenda za druhou je plácek na venčení psů a hraní dětí, který je ohraničen plotem.

Odtud jsme pokračovali k Emirates, kde jsme navštívili oba fanhopy a obkroužili stadion. Od poslední návštěvy přibyla socha Arsena Wengera, takže fotka nesměla chybět. Poté jsme měli ještě spousty času a byla zima, tak jsme kousek od stadionu našli hospůdku, kam pouštěli jen fans Arsenalu s platnou vstupenkou na zápas. Přibližně dvě hodiny před zápasem jsme se přesunuli zpět na stadion. Našli svá místa a koukali i na rozcvičku týmu.

Na zápase byla mnohem lepší atmosféra než na březnové Evropské lize. Šance a hra Arsenalu byla také lepší. Škoda promarněných šancí zejména ze začátku zápasu, kdy to mohlo být v 15 minutě 2:0 a zápas by se sledoval ještě lépe. Každopádně si zas z našeho tripu odnášíme skvělé zážitky a podívanou a jen těžko nám dochází, že jsme se zúčastnili zápasu Arsenal x Liverpool.

Pro mě osobně to byl třetí zápas Arsenalu a bohužel zatím jsem neviděl výhru Arsenalu. Tak snad někdy do čtvrtice.

Po zápase nás čekala stávka veřejné dopravy v Londýně což byl tedy zážitek. Po zbytek večera jsme prošli ještě město kolem China Town a Westminsteru a druhý den v poledne už letěli zpět do ČR.

Honza