Gooners on tour: Jirka a Petr na United

Zdravím všechny gunery  a hned na začátku moc děkuji českému fanklubu za zprostředkování lístku na tento zápas, který se ukázal jako nejlepší za posledních 15 kol, ale všechno po pořádku.

Na Arsenalu jsem byl již 2x pokaždé už na Emirates. Tuto třetí cestu jsem už plánoval delší dobu, jen mi trvalo se k tomu odhodlat, protože jak asi víte úplně levná záležitost to není. O to víc, když chcete vidět kvalitnějšího soupeře. Na začátku sezóny po dobrých výkonech Arsenalu, jsem si říkal, že tento rok už to musí být, hrajou dobře, je možnost strávit silvestra v Londýně, výběr soupeře padl na United. Jednak proto, že je to jeden z největších riválů, hned po slepicích a jednak v té době jim to moc nešlo, tak jsem si říkal, že bychom mohli vyhrát nad silným soupeřem a já to viděl na vlastní oči. Proto jsem napsal e-mail na fanklub a vše probíhalo v pohodě, nejdřív nám byly lístky potvrzeny a cca 14 dní před zápasem zaslány. Doporučuji vždy počkat na potvrzení lístků a pak si teprve zamluvit hotel a dopravu.

Po potvrzení lístků bohužel začalo špatné období Arsenalu a já si říkal, že na takto hrající tým se moc netěším, i když jsem stále fandil a fandím. Nicméně už byly lístky zamluvené a už jsem to rušit nechtěl, ale přiznám, že moje těšení se na zápas se značně snížilo.

Do Londýny jsme letěli brzo ráno 31.12. a strávili den po památkách a slavením . Druhý den jsme pokračovali prohlídkou města, ve které probíhal i každoroční průvod, takže bylo dost náročné se někam dostat. Pro dopravu ve městě jsme používali kartu Oyster, která je asi nejvíce rozšířená k dopravě (metro, bus, vlak). Po obědě se alespoň moje nervozita se zápasu začala zvětšovat (Nedostaneme zase 8 – 2? Nebude to ostuda? Už Arteta stihl udělat nějaké změny?).

Zápas měl výkop v 20.00 Londýnského času, proto jsme si řekli, že na stadiónu bychom rádi byli v 18.30, abychom stihli fan shop, podívat se na sochy, kanóny, atd. Na samotná místa na stadiónu jsme se dostali cca v 19.15 měli jsme místa hned za brankou, do které padali branky, tedy nad sektorem hostí. Když byla představena sestava byl jsem rád, že v základu jsem našel Pepého. Takže se sestavou spokojenost, jen Ozil má někdy zápas, kde je dobrý a zase kdy je špatný, naštěstí tento mu celkem vyšel, i když jsme u něj větší bojovnost postrádali, ale takový hráč to není. Uvidíme, jestli Arteta zkusí někdy na jeho místo postavit Cebalose, docela se mi ze začátku sezóny líbili.

První poločas byl krásný, dvě branky, Luiz neskutečný výkon, stejně jako celá obrana a dále se mi moc líbil i Torreira. Druhý poločas už jsme neměli sílu, jak i po zápasu Luiz přiznal a obával jsem se, aby to nedopadlo jako s Chelsea, naštěstí kde nebyla síla pomohlo srdce a zápas jsme zvládli dobře. Atmosféra po gólech, i po výhře byla skvělá, zpívalo se i po schodech na cestě po zápase.

Já s Jirkou jsme asi měli více štěstí než rozumu, že jsme se trefili na tak skvělý výkon, asi jeden z nejlepších, i když druhá půle mohla být opravdu lepší a věřím, že bude.

Českému fanklubu a Danovi ještě jednou velké díky a věřím, že alespoň Evropskou ligu vykopeme.