Gooners on tour: Machy na Southamptonu

Na tento den jsem se dlouho těšil, až navštívím svůj oblíbený klub a budu ho moci podporovat při zápase.

A konečně ten den nastal. 15. září jsem slavil výhru „kanonýrů“ 6:1. Ale co tomu všemu předcházelo?

Nejdřív jsem musel podat žádost na gunners.cz o lístek, kde mi vyhověli a lístek přidělili. Za to jim moc děkuji. Dále jsem sháněl někoho, kdo by semnou jel, jelikož ve svém okolí nemám podobně velkého „gunnera“ jako jsem já. Proto jsem obeslal pár dalších fanoušků, kterým byl přidělen lístek, jestli bych se k nim nemohl přidat. Spousta mi jich odpověděla, že to není problém. Nakonec jsem se domluvil s Michalem a Honzou, že se k nim můžu přidat. I jim za to děkuji, protože je přece jen lepší cestovat s někým, než sám 🙂

Poté, co jsme si vybrali let a nějaké to ubytování, jsme se sešli ve středu 12. září na letišti v Praze. Ostud jsme natěšeni odletěli směr Londýn. K našemu hotelu jsme se dostali asi až kolem šesté hodiny večer, takže jsme se ubytovali a stihli jsme prozkoumat jen okolí hotelu.

Druhý den jsme měli v plánu obhlédnout památky Londýna, takže jsme navštívili London Eye  (tuto atrakci rozhodně doporučuji, je to nádherný zážitek koukat na celý Londýn z ptačí perspektivy), dále Big Ben, Westminster Abbey a Buckingham palace.

Další den jsme navštívili Emirates Stadium, což je povinná zastávka každého správného fanouška. Prohlédli jsme si náš nádherný svatostánek hezky zevnitř. Viděli jsme, kde se hráči připravují na zápas, jejich šatny, a také jsme měli možnost se posadit na místa, kde se často rozčiluje, náš Arsene nad výroky rozhodčích. Po prohlídce jsme se jeli mrknout na další pamětihodnost Tower Bridge. Po tomto dni jsme toho měli plné kecky a už jsme se nemohli dočkat druhého dne, až budeme moci konečně fandit našim hráčům proti nováčku ze Southamptonu.

V den D jsme se rozhodli si hezky přispat, abychom byli plní sil na odpoledne. Před zápasem jsme zašli ještě do fanshopu nakoupit (sem si doporučuji vzít pořádný obnos peněz, nějakých 80 liber tu necháte, ani nemrknete). Do útrob stadionu jsme se dostali asi hodinu a půl před výkopem, abychom mohli vychutnat pořádně atmosféru zápasu. Začátek byl v 15:00. Zápas jsme si vybrali výborný, výhra 6:1 pro naše borce, v to jsme ani ve snu nedoufali :-). Hlavně naši kluci potvrdili stoupající formu.

Poslední den v neděli jsem se od kluků oddělil a jel jsem se ještě podívat na další nádherný stadion Wembley. I zde jsem si prohlédl útroby stadionu a musím uznat, že je stejně nádherný, jako Emirates. S klukama jsem se sešel v centru Londýna a odtud vyrazil busem na Letiště Luton za Londýnem. Do České Republiky jsme přiletěli kolem půlnoci.

Byl to nádherný výlet, a rozhodně to nebyla moje poslední návštěva Emirates. Těm, co ještě nebyli navštívit naše borce, rozhodně doporučuji, aby jeli. Stojí to za to. GUNNER TILL I DIE!!

Machy

/Další fotky jsou na FB TADY/