Gooners on tour: Milan a Jirka na Aston Ville

Co se týče organizačních věcí, do Londýna jsme letěli z Prahy s Wizz Airem v pátek večer. Z Lutonu nám akorát navazoval Easybus směr Golders Green, kde jsme sedli na metro a jeli směr k hotelu do Inslingtonu. Druhý den dopoledne jsme vyrazili dle plánu na vnitřní a vnější prohlídku Emirates Stadium.  Náš hotýlek nebyl daleko, a proto jsme vyrazili pěšky.  Byl to skvělej pocit, když najednou mezi  budovami vykoukl náš krásnej stadion. Na stadionu jsme strávili několik hodin a pěkně nám vyhládlo. Oběd jsme si dali v hospodě kousek od stadionu, kde zrovna dávali zápas Hullu s Newcastlem. K večeru jsme se přesunuli do západního Londýna podívat se na atmosféru zápasu o titul: Chelsea s Man City. Kolem stadionu se to hemžilo fanoušky ať už v tmavě nebo světle modrých dresech. Převažovali samozřejmě fanoušci domácích v tmavě modrých dresech. Fanoušci City provokovali Lampardem. Stadion nic moc. Zápas jsme chtěli vidět aspoň v TV, tak jsme zapadli do hospody plné fandů Chelsea, což jsme po půl hodině s dresem Arsenalu pod bundou radši přehodnotili. 

V neděli dopoledne jsme ještě před zápasem vyrazili hledat Gunners Pub. Chtěli jsme zde nasát předzápasovou atmosféru, avšak v půl 11 dopoledne bylo ještě zavřeno, a tak jsme se vydali kolem Highbury směrem ke stadionu. Obhlédli jsme stánky a potom jsme se vrátili zpátky do pubu, kde už bylo narváno. Chvíli jsme pobyli a dostatečně s předstihem jsme šli na stadion. Zápas se vyvíjel skvěle a pětkrát jsme si zakřičeli gól. Výsledek 5:0, co víc si přát. Po zápase jsme zašli do třetice do Gunners Pubu, kde už hráli Away Boyz, což byl další z nezapomenutelných zážitků celého výletuJ. Cesta z pubu na hotel nám trvala přibližně 20 minut chůze a celou cestu nám běžely v hlavách zážitky z uplynulého víkendu. Můžeme doporučit celkem slušný levný hotýlek Islington Inn na Essex Road.

Pondělí jsme věnovali tomu méně důležitému – Big Ben, Tower Bridge atd. Rádi bychom poděkovali SC za lístky na zápas, který pro nás byl zážitek, který chceme určitě v příští sezoně zopakovat.

Milan a Jirka