Gooners on TOUR Rubb112 a Feliny na Southamptonu

Ahoj všem,

Na úvod chci poděkovat SC CZ&SK, že nám zajistili lístky na tento zápas. Bohužel zájem byl obrovský a tak jsme na 3 lidi dostali jen 2 lístky. Každopádně třetí účastník není tak zarytý fanda, jako já a našel si náhradní program.

Tento blog pojmu trochu praktičtěji, s cenami, popisy cest, atd. Třeba to pomůže těm, co do Londýna budou cestovat poprvé (jako já).

Zápas se měl odehrát 21.4.2023 a naši cestu jsme naplánovali od 20.4.2023 do 23.4.2023.
Odlet z Katowic ve čtvrtek brzo ráno, vstávačka ve 3.00, cca 90min autem na letiště (parkoviště Rondo za cca 600 Kč). Odlet 6.05. Z Lutonu jsme měli objednaný autobusový transport do centra (při návratu opačně). Cena byla cca 1500 Kč (pro 3 osoby, tam i zpět). Přišlo nám to jako nejlepší v poměru cena/výkon.

Ranní procházka po HydeParku, anglická snídaně v nějakém bistru a poté jsme se metrem přesouvali k ubytování.

Kamarád vybral naprosto skvělé ubytování asi 30min pěšky od Emirates Stadium (nebo 2 zastávky metra od Stanice Highbury, na 3 noci a 3 osoby stálo cca 14 000 Kč (bez jídla). Kuchyň byla dostatečně vybavená a tak jsme nakoupili snídani na 3 dny a další stravování probíhalo v restauracích a bistrech.

Cestovali jsme pomocí metra. Nejjednodušší je při každém vstupu/výstupu naskenovat platební kartu nebo mobil a po půlnoci se vám strhnou peníze. My jsme platili denně max 8,10 libry (první a poslední den méně).

Odpolední památky, kde jsme je prolítli tak zběžně, nekupovali jsme nikam žádné vstupenky a žádné prohlídky. Pár fotek a hurá na Emirates. Ve čtvrtek bylo opravdu hnusně, pršelo a byla zima, proto jsme okamžitě zapadli do Fanshopu, koupil jsem mikinu, abych nezmrzl. Udělali asi 7 000 fotek kolem stadionu a po cestě „domů“ jsme obešli pár hospod a dali si večeři. Pivo stojí cca 6-8 liber, jídlo 12-20 liber.

V pátek dopoledne jsme vyrazili do centra na druhou fázi památek, nějaké pivo pivo pivo pivo, oběd. Kolegu jsme opustili, ten pokračoval v toulání po centru. My zajeli „domů“ psychicky se připravili a zamířili na Emirates.

Dorazili jsme cca hodinu před výkopem, u vstupu jsme ochrance ukázali papírové vstupenky, prošacovali nás a na turniketu jsme naskenovali QR. Od příchodu ke stadionu až k nalezení míst na sezení uplynulo maximálně 10 minut. Žádné fronty, žádné tlačenice, naprosto v klidu.

První poločas jsme seděli na straně soupeře, proto jsme ve 25. vteřině nemohli na dálku uvěřit svým očím. Mohutné povzbuzování střídalo mohutné zdržování gólmana soupeře. Po gólu na 1:3 jsme mohli sledovat, jak hostující fans (seděli přímo pod námi) okázale oslavují a zpívají chorály. No za posledních 10min zápasu jim docela sklaplo. To jsme si pak zase užívali my nahoře. Bohužel pouze 1 bod, ale viděli jsme 6 gólů.

Odchod ze stadionu byl bez jakýchkoliv komplikací a za pár min jsme před stadionem potkali třetího kamaráda, který na nás čekal. Říkal že po cestě potkal fans, kteří zápas vzdali v 80.min a pak stáli na ulici a sledovali naši finální jízdu na mobilu a skandovali tam. Smolaři (:

Lístek stál cca 1000 Kč, pivo na Emirates 4-6 liber. Jídlo jsme nekupovali, tak bohužel nevím.

Od stadionu jsme se nechali unášet vlnou fans, kteří šli na zastávku metra Highbury. Tam jsme se odpojili a šli ještě kousek pěšky „domů“. Po cestě bylo pivo pivo pivo pivo a večeře. Na pokoj jsme si koupili ještě gin s tonikem a páteční noc zakončili v místním baru, který jsme měli od ubytování asi 5 metrů.

Sobotní ráno bylo náročné. Bolela mě hlava, hlasivky jsem nechal na stadionu a nohy z celodenního chození se se mnou nebavily.

Odpoledne jsme pokračovali do centra na zbytek památek, zašli si na oběd do čínské čtvrti a pak opět gin s tonikem, bar a o půlnoci jsme šli spát. Naprostá sebevražda, když jsme museli ve 3.30 vstávat.

Každopádně ráno jsme sedli na metro, jeli na smluvenou zastávku autobusu a ten nás dovezl na letiště. Cca 6.30 jsme přijeli. Odlet měl být 8.25. To nejhorší nakonec. Let posunuli, pak znovu posunuli a nakonec úplně zrušili. Místo odletu 8.25 jsme se do vzduchu dostali až 23.00!!!!!

Na letišti jsme seděli cca 17 hodin a bylo to ubíjející. Já si teda zábavu našel, ale z Katowic musel řídit kamarád. Domů jsme přijeli ve 4:30 v pondělí. Toto bych nepřál ani fans Slepic (no, možná jo :D).

Přibližné finanční shrnutí:
Lístek na Arsenal: 1020 Kč/1 osoba
Zpáteční letenka: 1600 Kč/1 osoba
Svozový autobus (tam i zpět): 1500 Kč/3 osoby
Parkoviště Katowice: 620 Kč/4 dny/1 auto
Ubytování: 14 406 Kč/3 noci/3 osoby
Metro: 639 Kč/4 dny/1 osoba
Jídlo/pití/zábava: cca 10tis/já
(ale dá se to samozřejmě udělat levněji, my jsme fakt neřešili a na tom letišti se to taky o dost prodražilo, když jsme tam čekali tak dlouho).

Ještě jednou děkuji za lístky a skvělý zážitek, příští rok se chystáme znovu, ale bude nám stačit o den méně a o jedno funkční letadlo více. Rubb112
COYG!